Pécsi pólóezüst a világ legjobbjai mögött

Vízilabda

2012. április 8.

Ezüstérmet szerzett a Pécsi Sport Nonprofit Zrt. utánpótlás vízilabdacsapata a 4. húsvéti nemzetközi Kinder + Sport tornán a Hullámfürdőben.

A tizenegy ellenfél közül egyedül a világ talán legjobb utánpótlásgárdája, a Partizan Beograd bizonyult jobbnak a pécsieknél.

A pécsi utánpótlás-együttes szakmai vezetője, Lukács Gergelyhez érkezett visszajelzések szerint a csapatok jól érezték magukat a városban, elégedettek voltak a szervezéssel és a torna színvonalával. A bajnokság nívóját a döntő is emelte, ahol izgalmas mérkőzésen, szoros küzdelemben sokáig előnyben volt a házigazda. Azonban a pécsieket inkább harci szellemben, mint játéktudásban fölülmúló ellenfél az utolsó két percben fordított, végül egyetlen góllal, 10-9-re nyert a Partizan. Az elvesztett döntő mellett azonban nem volt ok az elkeseredettségre, hiszen jó játékkal kaptak ki a hazaiak, emellett a torna gólkirálya a pécsi Csaba Márton lett.

Gólkirály: Csaba Márton (Pécs)
Legjobb mezőnyjátékos: Sasa Jamjanin (Partizan)
Legjobb kapus: Pierre Pellegrini (Bogliasco)

Korábban írtuk:

A Pécsi Sport Nonprofit Zrt. és a Pécsi Vízilabda Utánpótlás szakág idén negyedik alkalommal rendezi meg a Kinder+Sport Nemzetközi Húsvéti vízilabda tornát április 5-7. között az Abay Nemes Oszkár Sportuszodában.

Célunk, hogy az előző évek sikereire építve tovább népszerűsítsük városunkat Európában, a vízilabda utánpótlás sportot pedig Pécsett. A korábbi tornáktól eltérően idén a kettő helyet csak egy korosztályban szervezzük meg a mérkőzéseket, idén „csak” gyerek korosztályban méri össze tudását 11 csapat, köztük több neves klub utánpótlás együttese is. Szeretnénk, ha ez a pécsi torna lenne az év legerősebb utánpótlás viadala, egy Bajnokok Ligája gyerekeknek. Az előző három év sikerei és Európában elterjedt híre miatt erre minden lehetőségünk megvan.

Az esemény története

A pécsi vízilabda utánpótlása az elmúlt években fokozatosan fejlődik. 2009-ben jutottunk el arra a szintre, hogy hagyományteremtő céllal egy színvonalas nemzetközi tornát rendezzünk meg. Az első tornán 1 korosztályban 8 csapat mérethette meg magát és minden szempontból nézve rendkívül sikeres viadal volt. A meghívott csapatok elégedetten távoztak, a nemzetközi és a magyar sportszakma is elismeréssel beszélt a tornáról, a hazai médiumok széles terjedelemben foglalkoztak az eseménnyel és nem elhanyagolható szempont, hogy a pécsi csapat nyerte meg a tornát.

A sikeres rendezésen felbuzdulva indultunk neki a 2010-es és 2011-es torna megszervezéséhez. A célunk az volt, hogy megpróbáljuk városunkba (vissza)csábítani a világ legjobb utánpótlás csapatait és egy mini világligát összehozni. Erőfeszítéseinket siker koronázta, hiszen olyan elit klubok utánpótlás csapatai vettek látogattak hozzánk, mint a szerb Partizan Belgrád, a horvát Mornar Split, az olasz Pro Recco, a szintén olasz Bogliasco, vagy a német Düsseldorf. A nemzetközi megmérettetést színesítette a dél-afrikai Northern Crocodiles csapata is.

Az idei évben 12 gyermek csapat méri össze tudását, Pécsre érkeznek többek között Horvátországból, Szlovákiából, Olaszországból és Németországból is fiatal sportolók. A mezőny adott ahhoz, hogy egy igazán izgalmas és színvonalas tornát láthassanak a kilátogatók.