Országos ötödik lett a PSN Zrt. kerékpárosa

Kerékpár | 2012. június 25.

Június 23-án, a Gellért-hegy lépcsőin rendezték a „Budapest Downhill” elnevezésű kerékpáros versenyt, amelyen a Pécsi Sport Nonprofit Zrt. sportolója, Hóbor Zoltán az előkelő ötödik helyen végzett.

Lépcsőkön és meredek utakon száguldoztak a biciklisek a Gellért-hegyről induló mintegy 900 méteres pályán, a legjobbak akár másfél perc alatt is leértek a hegy lábához, volt olyan is, aki 46 km/h sebességgel tekert. A versenyen használt kerékpárokat általában erdei utakon szokták használni a sportolók, a városi körülmények miatt (a márvány lépcsők sokkal jobban csúsznak, mint az erdő talaja) azonban most egy kicsit veszélyesebb volt a megmérettetés. A Pécsi Sport Nonprofit Zrt. március 21-én alakult hegyikerékpáros szakosztályának tagja, Hóbor Zoltán az elit kategóriában ötödik helyezést ért el, csupán tizenegy másodperccel maradt el a kategória győztesétől.

Megosztom:     |