Olimpia 2012: Csonka Zsófia 6. sportpisztolyban

Úszás | 2012. július 31.

Folyamatosan firssítjük a londoni olimpián szereplő pécsiek eredményeit. A PSN Zrt. versenyzője, Csonka Zsófia élete legjobb olimpiai eredményét érte el sportpisztoly versenyszámban.

Augusztus 1., szerda

A szerda meghozta az első pécsi pontszerző helyet Londonban: Csonka Zsófia, a PSN Zrt. sportlövője a hatodik helyen végzett a női sportpisztolyosok között az olimpia szerdai versenynapján.

Csonka Zsófia az alapversenyből 584 körrel a hatodik pozícióban jutott be a fináléba, melyben a negyedik helyen is állt, de végül 200,0 körös döntőjével, 784 körös eredménnyel hatodik lett.

„Nagyon boldog vagyok ezzel a hatodik helyezéssel, bár a döntőben picit kevés volt az, amit lőttem. Viszont nem akarok elégedetlenkedni, hiszen a döntőért jöttem, és a pontszerzés volt a célom, amit sikerült megvalósítanom. A faluban felkerül a magyar olimpiai dicsőségtáblára a fényképem, úgyhogy tényleg nincs okom keseregni. Ez a fő számom, a világranglistán ebben előrébb vagyok, mint a másikban, amelynek sikertelenül megvívott selejtezője pluszmotivációt adott számomra mára, hogy bejussak a fináléba" – mondta Csonka Zsófia.

Jakabos 7. lett 200 pillangón

A fővárosban élő, de a pécsi ANK Úszóklubban versenyző Jakabos Zsuzsanna a 7. helyen végzett a 200 méteres pillangóúszás szerda esti fináléjában. A pécsi úszó 50 méter után még negyedik volt, ám a táv felénél visszaesett, és később már nem tudott feljebb kapaszkodni. A számot a kínai Csiao Liu-jang (Jiao Liuyang) nyerte, a második a spanyol Mireia Belmonte Garcia, a harmadik pedig a japán Hosi Nacumi lett.

Jakabossal kilencedik lett a női 4x200 méteres magyar gyorsváltó

A Mutina Ágnes, Jakabos Zsuzsanna, Hosszú Katinka, Verrasztó Evelyn összeállítású női 4x200 méteres gyorsváltó kilencedik helyen végzett a londoni olimpia szerdai versenynapján.

A magyar négyes a második futamban indult, az első ember, Mutina kissé lemaradt, de Jakabos feljött a harmadik helyre, s ezt a pozíciót Hosszú megtartotta, míg Verrasztó negyedikként csapott célba 7:54.58 perccel. Ez az idő két századdal volt gyengébb, mint a még éppen döntős, nyolcadik helyezett japán stafétáé.

Július 31., kedd

A londoni olimpián 200 méteres pillangóúszás elődöntőjében Hosszú Katinka 9. lett, így nem jutott be a döntőbe, Jakabos Zsuzsanna viszont 5. helyen kvalifikálta magát a holnapi fináléra.

A második elődöntőben Jakabos Zsuzsanna 50 méternél még másodikként fordult, és százon is tartotta ezt a helyezést. 150-nél már harmadik volt, és a végén hatalmas hajrában, 2:06.82 perccel meg is tartotta a 3. helyet, amivel 5. idővel fináléba jutott.

Július 30.

(21.54): Biczó Bence 1:55.36-tal a 9. helyen végzett 200 méter pillangón, Cseh László a 12., 1:55.88-cal, egyikük sem jutott tovább az elődöntőből a fináléba.

Biczó Bence (PSN Zrt.) 1:56.51-es idővel tizenharmadikként jutott a 200 méter pillangó esti (magyar idő szerint 21.30-kor kezdődő) elődöntőjébe.

Július 29.

A Pécsi Sport Nonprofit Zrt. sportlövője, Csonka Zsófia legjobb olimpiai eredményét érte el vasárnap a 40 lövéses légpisztoly versenyszámban.

A harmadik olimpiáján szereplő pécsi versenyző a 381 körös eredményével a tizenhatodik helyen végzett, így nem jutott be a nyolcas döntőbe. A PSN Zrt. versenyzőjének ez volt a legjobb olimpiai eredménye ebben a versenyszámban, 2004-ben huszonhatodik, 2008-ban huszonkilencedik lett.

Jakabos Zsuzsanna, az ANK úszója épp lemaradt a 400 méter női vegyes fináléjáról: 4:37.37-es eredménye a kilencedik helyre volt elég.