Fehéroroszország a strandfoci győztese

Labdarúgás

2012. augusztus 12.

Színvonalas mérkőzéseket hozott a 2. Nevko-PSN-kupa kertvárosi strandlabdarúgó-bajnokság hajrája: az elődöntőkön huszonhét, a döntőben és a bronzmérkőzésen huszonhárom gól született.

A harmadik helyért Marokkó és Uruguay együttesei mérkőztek meg egymással pénteken, végig kiélezett küzdelem folyt a homokon, csak a harmadik harmadban (a negyeddöntőktől 3x12 perces mérkőzéseket játszottak a csapatok) vált biztossá Marokkó győzelme. A fináléban a cserék nélkül játszó Gabon (PSN Zrt.) az összecsapás végére elfáradt, így Fehéroroszország (ők az Európa-bajnokság alatt Oroszország néven már bejutottak a döntőbe, akkor  Csehországgal szemben alulmaradtak) magabiztosan szerezte meg a tornagyőzelmet.

Eredmények:

bronzmérkőzés: Marokkó – Uruguay  6-4

Gólszerzők: Gál Gergely 4, Kovács Gergő 2 valamint Lackó Attila 4

döntő: Fehéroroszország - Gabon  8-5

Gólszerzők: Somogyi László 3, Suba János 2, Dávid Ervin, Molnár Ákos, Sebők Kálmán valamint Vass László 4, Fónai Balázs

Különdíjak:

Gólkirály: Somogyi László (Fehéroroszország) 20 góllal

Legjobb kapus: Fehér Áron (Marokkó)

Legsportszerűbb csapat: Egyesült Arab Emirátusok (a nyolcaddöntőben 20 percet vártak Gabon labdarúgóira – a versenykiírás szerint ez nem volt kötelező -, végül azonban kiestek)

Fehérország-Gabon döntővel zárul a 2. Nevkó-PSN-kupa

Izgalmas összecsapásokat láthattak a kedden és szerdán az ANK-sportpályáihoz kilátogatók, hiszen a 2. Nevkó-PSN-kupa kertvárosi strandlabdarúgó-bajnokság két elődöntőjén összesen 27 gól született. Ezzel kialakult a döntő párosítása, szombaton, 18.30-kor Gabon mérkőzik meg Fehéroroszország csapatával, a harmadik helyért pedig pénteken, 18.30-kor csap össze Uruguay és Marokkó. A góllövőlistát továbbra is Somogyi László (Fehéroroszország) vezeti immár 17 találattal. A szombati döntőt követő eredményhirdetésre minden résztvevőre számítanak a szervezők, hiszen az első négy helyen végző gárda mellett a különdíjasok (gólkirály, legjobb kapus, legsportszerűbb csapat – fairy play díj) is értékes ajándékokat vehetnek át.

Az elődöntők végeredményei:

1. elődöntő (08.07.)

Uruguay – Gabon 3-7

Gólszerzők: Rigó 2, Garzó illetve Fónai 4, Márton 2, Vass

2. elődöntő (08.08.)

Marokkó – Fehéroroszország 7-10

Gólszerzők: Egri 3, Kovács A. 2, Horváth J., Laczkó illetve Somogyi L. 6, Tamás L. 2, Lehota T. 2

Augusztus 4-én, az ANK-sportpályáin rendezte a PSN Zrt. az 1. kertvárosi gyermek strandlabdarúgó-bajnokságot. A rendezvényen nyolc csapat mérkőzött meg egymással, a 9-12 éves gyermekek számára kiírt tornán a következő együttesek vettek részt:

A-csoport: Kozármisleny, Siófok, PVSK B, Komló

B-csoport: Szigetvár, PVSK A, Laza fiúk (Pécs kertváros), Grund FC

A nagy meleg ellenére jó hangulatban zajlottak a mérkőzések, óriási lelkesedéssel küzdöttek a homokban a gyerekek. Az összecsapások között a londoni olimpiával kapcsolatos kvízjátékkal ajándékokat is nyerhettek a résztvevő játékosok (senki nem ment haza üres kézzel). A strandfoci szabályainak megfelelően, mezítláb játszottak a fiatal focisták, sportszerű küzdelem után az alábbi végeredmény született:

1. Kozármisleny

2. Szigetvár

3. PVSK B

Különdíjak:

Legjobb góllövő: Pállffy Árpád (Szigetvár)

Legjobb kapus: Illés Levente  (Komló)

Egyetlen leány játékos: Tóth Sára (Szigetvár)

Legsportszerűbb csapat: Siófok

Legszimpatikusabb csapat: Laza fiúk csapata

Utóbbi két gárda egy-egy labdát nyert.

Gabon, Uruguay, Marokkó és Fehéroroszország küzdenek meg egymással a döntőbe jutásért

Szombaton és vasárnap folytatódott a küzdelem a homokon, mindkét nap sok érdeklődő, szurkoló látogatott ki az ANK sportpályáihoz.

Eredmények:

Uruguay – Svájc 6-4

Gabon – Egyesült Arab Emírségek 5-4

Fehéroroszország – Spanyolország 3-0

Marokkó – Egyiptom 11-2

A legjobb négy csapat közé Uruguay, Fehéroroszország, Gabon és Marokkó jutott.

Az elődöntők párosítása a következő:

Gabon – Uruguay és Marokkó – Fehéroroszország.

A mérkőzéseket kedden (08.07.) és szerdán (08.08.) rendezik,  18:30-kor.

A góllövőlistát továbbra is Somogyi László vezeti 11 találattal.

Élesedik a küzdelem a 2. Nevkó-PSN-kupán

A kertvárosi strandlabdarúgó-bajnokság csapatai pénteken lejátszották az utolsó csoportmérkőzéseket, ezzel kialakult a negyeddöntők párosítása.

Dél Korea – Gabon 0-3

Továbbjutók: Gabon, Svájc (Dél-Korea csapatát a versenybizottság kizárta, eredményeit törölték)

C-csoport:

Brazília – Új-Zéland 3-4

Egyiptom - Fehéroroszország 6-6 (büntetőkkel: 7-6 Egyiptom javára)

Japán – Marokkó 3-5

Az első fordulóban izgalmas mérkőzéseket láthattak a nézők, sok góllal és szép játékkal. Sajnos a Mexikó – Dél-Korea összecsapás elmaradt, mivel Dél-Korea csapata nem jelent meg. Az első forduló eredményeit itt találjátok.

1.    forduló

A-csoport:

Egyesült Arab Emirátus – Uruguay 3-6

Gólszerzők: Márton Attila (3), illetve Tiszperger Krisztián (2), Lackó Attila (2), Rigó Robertó, Kárnyácki Dániel.

Nagy-Britannia – Szenegál 5-2

Gólszerzők: Melis Norbert (2), Nagy Krisztián (2), Deák Ferenc, illetve Takács Kitti, Poór Tamás.

B-csoport

Mexikó – Dél-Korea 3-0 (játék nélkül)

Gabon – Svájc 3-2

Gólszerzők: Fónai Balázs (2), Takács Lajos, illetve Török Balázs, Regaiguia Amár.

C-csoport

Fehéroroszország - Új-Zéland 10-1

Gólszerzők: Somogyi László (5), Molnár Ákos (3), Lehota Tibor (2), illetve Bank Dávid.

Brazília – Egyiptom 1-1

Gólszerzők: Oberlander Máté, illetve Hornyák Szabolcs.

D-csoport

Spanyolország – Japán 7-2

Gólszerzők: Fenyvesi Tamás (3), Mang Olivér (2) Kőnig Bálint, Antolovics Martin, illetve Hesz Zoltán (2)

Honduras – Marokkó 2-14

Gólszerzők: Pecsnek Gábor, Görög Péter, illetve Kovács Attila (4), Gál Gergő (4), Horváth József (4), Egri Norbert, Guzi László.

Korábban írtuk:

Csütörtökön Csizi Péter alpolgármester és Vári Attila vezérigazgató (PSN Zrt.) megnyitotta a 2. Nevkó-PSN-kupa strandfoci- és -röplabda-kupát. Az ANK-nál a játék mellett óriáskivetítőn nézhetjük az olimpiát is.

Ettől kezdve a londoni ötkarikás játékok focitornájával párhuzamos an az ANK-sportegység homokján is újrakezdődött a nagyüzem - a közbeiktatott gyerekfoci-, illetve röplabdakupára pedig még mindig van pár kiadó hely.

A labdarúgó Eb- sikerére tekintettel az olimpia alatt is hasonló rendszerű játékot szervez a PSN Zrt. Erre máris benevezett a korábbi csapatok egy része, de további, akár csak e kupára összeálló együttesek jelentkezését is várják. A lebonyolítás az Eb-éhez hasonló lesz, vagyis ezúttal az olimpiára kijutott csapatok „nevében” lehet nevezni.

A „profik” mellett ezúttal a legkisebbeket is igyekeznek bevonni a játékba, ezért részben kapcsolódnak az MLSZ grundfoci-programjához, ez egy két játéknapot jelent a homokban. Másrészt augusztus 4-ére még egy külön gyerektornát is szerveznek – erre még van pár kiadó hely.

A foci mellett pedig a strandröplabda kedvelőit is várják, az ugyancsak ANK-sportegységben kialakítandó homokos pályán nyolcfős csapatokkal (egyszerre négyen lehetnek pályán, mix-rendszerben, azaz mindig két hölgynek is) fut majd az augusztus 6-ára, egész naposra tervezett kupa. Erre a nevezési díj 2000 Ft/csapat, és a helyezettek ugyancsak sportszereket kapnak.

A játék mellett az érdeklődők óriáskivetítőn követhetik figyelemmel az olimpia eseményeit, emellett augusztus 2-án 16-19 óra között (az olimpia román – magyar meccséhez igazodva) egy különleges vízilabda-történeti kiállítás is várja az ANK-hoz kilátogatókat: egy Londonból érkezett klasszikus „double-decker” buszon mutatják be a pólósok relikviáit.

labdarúgás: Ábrahám Attila (varkoistadion@psnzrt.hu, tel.: 20/234-6440);

röplabda: Pap Csaba (szabadidosport@psnzrt.hu, 20/235-2710).