Két PSN Zrt.-s magyar bajnokot avattak

Úszás | 2013. június 28.

Június 26-29. között rendezték Debrecenben a CXV. úszó országos bajnokságot Széchy Tamás emlékére, amelyen négy sportoló (Financsek Gábor, Sánta Adrienn, Kenderesi Tamás, Rozanovic Ádám) képviseli a Pécsi Sport Nonprofit Zrt.-t.

Negyedik nap:

Az utolsó nap két pécsi érmet is hozott. Az országos bajnokságon remeklő, szombatig egy aranyat és egy ezüstöt begyűjtő Financsek újra felállhatott a dobogó második fokára. Ezúttal a 200 méteres férfi mellúszás döntőjében csapott másodikként célba (2:15,67).

A PSN Zrt. másik szombati érmét Sánta Adrienn szerezte, 50 méteres gyorsúszásban 0:26,18-as idejével második lett, azonban mivel egy szerb versenyző előzte meg, akit nem avathatnak bajnokká, így Sánta lett a magyar bajnok.

A szintén a PSN Zrt. színeit képviselő Rozanovic Ádám nyolcadik lett a 100 méteres gyorsúszás fináléjában (0:52,74).

A harmincöt klubot felvonultató mezőnyben a PSN Zrt. úszói a hatodik helyen végeztek a pontversenyben.

Harmadik nap:

Pécsi szempontból a legfontosabb versenyszám a harmadik napon az 50 méteres férfi mellúszás döntője volt, amelyet Financsek Gábor 0:28,12-es idővel megnyert, ezzel megvédte bajnoki címét.

A londoni olimpia résztvevője mellett Sánta Adrienn is rajtkőre állhatott egy fináléban, 50 méteres női hátúszásban a 0:31,08-as idejével a hatodik helyet szerezte meg.

Második nap:

Az ob második napján a londoni olimpiai kerettag Financsek Gábor érte el a legjobb eredményt a PSN Zrt. sportolói közül, az olimpiai bajnok Gyurta Dániel mögött 1:01,45-ös idővel második lett a 100 méteres mellúszás döntőjében. Ugyanebben a számban Rozanovic Ádám a nyolcadik helyen csapott célba, az ideje 1:06,34.

Sánta Adrienn 0:57,19-es idővel ötödik lett 100 gyorson, majd 1:05,04-et úszott 100 háton, ezzel hetedik lett. Rozanovic Ádám a második napon a második döntőjében, 50 gyorson mindössze két századdal maradt le a dobogóról, 23,50-es idejével negyedik lett.

A harmadik napon Sánta Adrienn 50 méter háton, Financsek Gábor 50 méter mellen, Rozanovic Ádám 50 mellen és 100 gyorson, Kenderesi Tamás pedig 200 pillangón áll rajtkőre.