Sorozatban hatodszor kupagyőztes a Veszprém

Kézilabda

2014. április 14.

A férfi kézilabda Magyar Kupa pécsi négyes döntőjének elődöntőjében a címvédő MKB-MVM Veszprém 35–23-ra legyőzte a B. Braun Gyöngyöst, így bejutott a fináléba. Ellenfele a Grundfos Tatabányát 32–23-ra legyőző Pick Szeged lesz.

A férfi kézilabda Magyar Kupa pécsi négyes döntőjében létrejött a slágermeccs: az MKB-MVM Veszprém a Pick Szegeddel csapott össze a végső sikerért.

A szoros első félidő után a másodikban már nem tudta tartani a lépést a Szeged, a bakonyiak végül 27–21-re nyertek. A Veszprém sorozatban hatodik, összességében 23. kupasikerét aratta.

A döntőre kiváló hangulatot teremtett a Veszprém és a Szeged szurkolóserege. Nagy harc és küzdelem jellemezte a játékot. A Szeged kezdett jobban, Mikler Roland nagyon elkapta a fonalat, ennek köszönhetően a Pick 4–2-re el tudott húzni. Ennél nagyobb különbség később sem volt a felek között, a Veszprém a játékrész felénél fordítani tudott (6–5), Juan Carlos Pastor egyből időt is kért.

Renato Sulicot másodszor is kiállították, így kénytelen volt leülni a kispadra. Fazekas Nándort Mirko Alilovic váltotta, ebben a periódusban a Veszprém tudott rendre vezetni, de ez mit sem jelentett, a Szeged folyamatosan ott lógott a nyakán, sőt, a szünet előtt az előnyt is visszavette. A Veszprémben Momir Ilics, a szegedieknél Nikola Prce termelte a gólokat.

A kiélezett játékrész után elrontotta a folytatást a Tisza-parti együttes, hét percig nem talált be, tanácstalanná vált támadásban. A Veszprémben a szélsők is kivették a részüket a gólokból (Cristian Ugalde gyors egymásutánban háromszor is betalált), Nagy Lászlóék tartották a két-háromgólos különbséget. A hajrához érve először vezetett néggyel a Veszprém (21–17), a Szeged sehogyan sem találta az ellenfél védekezésének ellenszerét. A végére nem maradt izgalom, a Veszprém 27–21-re győzött, sorozatban hatodik, összességében 23. kupasikerét aratva.

A pécsi négyes döntő záró napja az EHF-kupa-indulásért rendezett bronzmeccsel kezdődött, amelyen a Tatabánya 24–20-ra legyőzte a Gyöngyöst. A meccs nagy részében a Tatabánya irányította a játékot, s bár a Gyöngyös a második félidőben feljött két gólra, nem volt ereje fordítani.

FÉRFI KÉZILABDA MK
DÖNTŐ

MKB-MVM VESZPRÉM–PICK SZEGED 27–21 (13–13)
Pécs, 2700
 néző. V: Dobrovits, Tájok
VESZPRÉM: Fazekas – Iváncsik T. 1, NAGY L. 5, RODRÍGUEZ, SULIC 4, ILICS 8 (5), Iváncsik G. 3. Cs: ALILOVIC (kapus), SCHUCH, TERZIC 2, Vilovszki, Gulyás 1, UGALDE 3. Edző: Carlos Ortega
SZEGED: MIKLER – MINDEGIA 2, Zubai Sz. 1, Ilyés 1, BLAZEVIC, Larholm 3 (3), Vadkerti A. 1.Cs: Tatai (kapus), Laszica, Balogh 3, PRCE 5, Ancsin 2, Parrondo, VRANJES 1, Kekezovics 2.Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–5. 20. p.: 8–7. 26. p.: 11–11. 37. p.: 17–14. 49. p.: 21–18. 54. p.: 24–21
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 3/3
MESTERMÉRLEG
Carlos Ortega: – Ismét fantasztikus hangulatú meccset játszott a két legerősebb magyar együttes. Örültem annak, amit láttam, mert főleg a második félidőben visszaköszönt a tréningeken elvégzett sok munka. Az erőszakos szegedi védelemmel szemben nem volt könnyű helyzeteket kialakítani, de megoldottunk. Röviden fogunk ünnepelni, mert hétfőtől a Paris SG elleni BL-negyeddöntőre kell készülnünk.
Juan Carlos Pastor: – Elégedett voltam az első félidőben mutatott játékunkkal, mert tudtuk tartani a lépést a rutinosabb, több nemzetközi tapasztalattal felvértezett Veszprémmel. Akkor csúszott ki a kezünkből a meccs, amikor nem volt elég türelmünk támadásban, sem középen, sem a széleken. Csak apróbb különbségeket láttam a két csapat között, de ez elég volt ellenfelünk sikeréhez. Jonas Källman hiányát persze megéreztük, de nem ezen múlott.

A 3. HELYÉRT
GRUNDFOS-TATABÁNYA–B. BRAUN GYÖNGYÖS 24–20 (14–9)
Pécs, 1500
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
TATABÁNYA: PAUL – Harsányi 2, Krivokapics 5 (1), Díaz, Mazák 3, BODÓ 4, Kanyó Á. 1. Cs:Szente (kapus), Rossoni, Dénes 2, KATZIRZ 5, Juhász, Pásztor Á. 2. Edző: Debre Viktor
GYÖNGYÖS: HUDÁK – Iváncsik Á., FREY T. 7 (4), Varsandán M., Koller 2, Hajdu 3, Szalafai 2.Cs: Tamási (kapus), Debreczeni 2, Sándor 2, Szöllősi Á. 2. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 21. p.: 9–6. 29. p.: 14–8. 38. p.: 14–12. 46. p.: 19–14. 54. p.: 22–16. 58. p.: 22–20
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 6/4
Debre Viktor:
 – Küzdelmes meccsen végig irányítottuk a játékot, megérdemelten szereztük meg a bronzérmet.
Gulyás István: – Vérszegény támadójátékkal nem lehet meccset nyerni.

VESZPRÉM–GYÖNGYÖS

A gyöngyösiek szerezték meg a találkozó első gólját, és egészen a 4. percig megőrizték a kapujukat, viszont egy 6–1-es rohanással hamar fordított a Veszprém (6–2).

A Gyöngyös ennek ellenére visszakapaszkodott, és szépen tartotta is magát, a 16. percben csupán kettő volt a felek között (8–6). Innentől azonban már nem volt kérdés, a sort cserélő veszprémiek állva hagyták a fáradó gyöngyösieket, és már a félidőre tekintélyes előnnyel mehettek (20–11).

A fordulást követően Ruesga találatával először volt közte tíz, Dzsamali sokadik átlövése után pedig 26–13-nál időt kellett kérnie a Gyöngyösnek.

A B.Braun ezután új erőre kapott, a gyors indulást követően Iváncsik Ádám kínaijával tízen belülre ért az együttes (27–18), ennél közelebb azonban már nem jutott, a címvédő végül magabiztos, 35–23-as sikerrel jutott a fináléba.

SZEGED–TATABÁNYA

Nem indult simán a mérkőzés a szegediek számára sem, 4–3-as vezetésükre a tatabányaiak 3–0-s rohanással feleltek, így 14 perc után 6–4-re vezettek.

Bár a Pick hamar egyenlített, a Tatabánya továbbra is jól tartotta magát, sőt, emberelőnyben Katzirz egész pályás góljával még a 23. percben is vezetett (8–9).

A remekül védő Mikler azonban ezt követően lehúzta a rolót, támadásban pedig beindult a szegedi együttes, ennek eredményeképpen a szünetre már jelentős előnybe került (15–11).

A közte három-négy a 33. percig állandósult csak (17–13), ekkor újabb rohammal héttel elléptek Ancsinék (22–15).

A szegedi szurkolók az 56. percben számolhattak először a tatabányaiakra (31–21), de a végén mégsem lett meg a közte tíz, Mazák az utolsó másodpercben ugyanis szépített (32–23).

FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
A PÉCSI NÉGYES DÖNTŐ PROGRAMJA
ELŐDÖNTŐ
MKB-MVM Veszprém–B.Braun Gyöngyös 35–23 (20–11)
Pécs, 800 néző. Vezette: Bacs, Bán
VESZPRÉM: ALILOVIC – Iváncsik T. 3 (2), Sulic 4, Nagy L., SCHUCH, Terzic, Iváncsik G. 1. Csere: Fazekas (kapus), Ruesga 4 (1), DZSAMALI 5, VILOVSZKI 5, Ilics 3, Ugalde 4, Chema Rodríguez 3, Gulyás 3, Mocsai. Edző: Carlos Ortega
GYÖNGYÖS: Hudák – Szalafay 1, Hajdu G. 5, Frey T. 2, DEBRECZENI 3, Koller 1, Iváncsik Á. 4 (1). Csere: Tamási, Holló (kapusok), VARSANDÁN 5, Sándor 2, Szöllősi Á. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 12. perc: 6–4. 20. p: 12–6. 24. p.: 14–10. 38. p.: 26–13. 44. p.: 27–18. 55. p.: 33–20
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/1
CARLOS ORTEGA: –
Mindegyik játékosomnak adtam lehetőséget, hogy játékba lendüljön és készülhessen a vasárnapi fináléra. A végeredmény nem volt kétséges, a szünetig gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés.
GULYÁS ISTVÁN: – Elértük a célunkat, sikerült gyorsítani a játékunkat, felvettük a ritmust, amellyel lehet esélyünk vasárnap a bronzmérkőzésen.

PICK SZEGED–GRUNDFOS TATABÁNYA 32–23 (15–11)
Pécs, 800 néző. V: Andorka, Hucker
SZEGED: MIKLER – LASZICA 4, Balogh Zs. 2, Mindegía 1, Zubai Sz., Ilyés 2, Vadkerti 3. Csere: TATAI (kapus), Blazevic, LARHOLM 6, ANCSIN 5, Vranjes 3, Prce 2, Kekezovics 2, Parrondo 2, Hegedűs. Edző: Carlos Pastor
TATABÁNYA:
Paul – KRIVOKAPICS 5, Harsányi 2 (1), Dénes 1, Rossoni 2, Mazák 3, Díaz. Csere: Szente (kapus), KATZIRZ 5, Bodó 3, Kanyó Á., Djukics 1, Nagy Sz., Pásztor Á. 1, Juhász Á. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása.
9. perc: 3–2. 16. p.: 5–7. 26. p.: 12–9. 41. p.: 25–17. 55. p.: 31–21
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 0, ill. 3/1
Carlos Pastor:
– Főleg védekezésben kezdtünk gyengébben, mint vártam. Meglátszott a csapaton a tétmeccs nélküli hosszabb időszak. Gond volt a játékosok lábmunkájával is, az egyéni akciók pedig nem vezettek eredményre. Amikor belemelegedtünk a küzdelembe, már nem volt gond. Remélem, maradt erőtartalékunk vasárnapra.
– Nyert a jobb csapat, ebben nincs meglepetés. Az első félidőben tisztességesen tartottuk magunkat, és a gondok akkor kezdődtek, amikor egyre több játékosom követett el egyéni hibát. Mínusz három után vége is lett a meccsnek, a Tatabánya egyelőre képtelen  az erősebb Szeged ellen nagy hátrányból fordítani.