Kenderesi Tamás az ifi Eb csúcsán

Úszás

2014. július 12.

A hollandiai ifjúsági úszó Európa-bajnokság 200 pillangó versenyszámában senki nem tudta megelőzni a PSN Zrt. fiatal tehetségét, Kenderesi Tamást, aki így felállhatott a dobogó legfelső fokára.

Remek napot zártak július 11-én a tizenéves úszóink a dordrechti ifi Eb-n, hiszen öt érmet szereztek a magyar fiatalok. A legfényesebb a pécsi Kenderesi Tamásnak jutott.

Miután Juhász Adél csütörtökön a lányok között 200 méter pillangón diadalmaskodott, pénteken pedig a férfiaknál is magyar siker született ebben a számban, nyugodtan kijelenthetjük, hogy magyar specialitás lett a 200 pillangó az ifjúsági Európa-bajnokságon. A PSN Zrt. kiválósága, Kenderesi Tamás kimagaslóan jó, 1:56.74 másodperces idővel győzött, alig maradt el a kecskeméti junior ob-n felállított egyéni csúcsától. Csaknem két másodperccel előzte meg a svájci Nils Liesst, így az újabb szép sikerben reménykedve várhatjuk az ifjúsági olimpiát is.