Hírek

Olimpiai hangulatban versenyeztek a paraúszók

Úszás

2016. február 3.

Három pécsi úszó vett részt a Horvátországban megrendezett nyílt úszóbajnokságon, Baka Dorottya a Pécs SUPSE-t, Konkoly Zsófia a PSN Zrt. Sportiskolát, Sors Tamás pedig az ANK Úszóklubot képviselte a spliti megmérettetésen.

Olimpiai hangulatban versenyeztek a paraúszók
A horvát nyílt úszóbajnokság kiemelt jelent?séggel bírt a riói olimpia közeledtével, hiszen ez volt az 
utolsó megmérettetés, ahol az olimpiai kvótához szükséges szintid?t hivatalosan teljesíthették a 
versenyz?k. A PSN Zrt. Sportiskola fiatal tehetségének, Konkoly Zsófiának ez már jóval korábban 
sikerült, a tavalyi világbajnokságon három versenyszámban is elérte az indulási jogot jelent? id?t.
- Azt gondolom, hogy a spliti eredmények a felkészülési id?szaknak megfelel?en alakultak, két arany- 
és két bronzérem mellett egy negyedik helyet értem el. Februárban három hetet Dohában 
edz?táborozunk, bízom benne, hogy jól sikerülnek a tréningek és javulni fognak az eredményeim az 
Európa-bajnokságig, majd természetesen a riói ötkarikás játékok a cél a nyárra – mondta Konkoly 
Zsófia. 
Ugyan Konkoly Zsófia sem mondható id?snek, hiszen márciusban tölti be a 14. életévét, de a még 
nála is fiatalabb tehetségek, a Jöv? Bajnokai program résztvev?, köztük három fiatal pécsi úszó, két 
hétig Dubajban edz?táboroznak. A Magyar Úszó Szövetség támogatását élvez? program keretein 
belül huszonnégy f?s keret, köztük az ANK Úszóklub három versenyz?je, Berkecz Martina, Péter Virág 
és Jászó Ádám is helyet kapott a könny?nek nem éppen mondható kéthetes edz?táborba utazó 
repül?n. A dél-dunántúli régió fiataljainak képzéséért felel?s Jancsik Árpád is a jöv? lehetséges 
bajnokaival tart, ahogy indulás el?tt mondta, a rengeteg és fárasztó edzés mellett természetesen lesz 
id? egy kis kikapcsolódásra is, így biztos, hogy egy életre szóló élménnyel gazdagodnak majd a 
gyerekek.
 
T. T.

Horvát nyílt úszóverseny – Split

A pécsiek eredményei:

Konkoly Zsófia
100 m hát – 3. hely
100 m pillangó – 1. hely
200 m vegyes – 3. hely
400 m gyors – 4. hely
50m hát – 1. hely

Baka Dorottya
100 m hát – 10. hely
200 m vegyes – 7. hely
50 m pillangó – 5. hely

Sors Tamás
100 m pillangó – 3. hely
200 m vegyes – 5. hely
100 m gyors – 3. hely
50 m pillangó – 1. hely

MEGOSZTÁS
HOZZÁSZÓLÁS