Hirdetés - Autopark

Húsvéti ifipólótorna, Ambrus Tamás emlékére

Húsvéti ifipólótorna, Ambrus Tamás emlékére

Vízilabda | 2016. március 26.

Március 23. és 26. között ifjú vízilabdázóktól volt hangos az Abay Nemes Oszkár Sportuszoda: a PSN Zrt. ekkor rendezte meg az idén Ambrus Tamás emlékére kiírt, immár 8. Húsvéti nemzetközi utánpótlás-vízilabdatornát. A pécsiek végül a 8. helyen zártak.

Ahogy a főszervezők - De Blasio Domenico és Lukács Gergely - fogalmaztak, a 8. pécsi torna hasonló sikert aratott a résztvevők körében, mint a korábbiak, a gyerekek remek meccseket játszottak. A házigazdák a helyosztók során ezúttal a 7. helyért csatázhattak, és ugyan alulmaradtak az OSC-vel szemben, kiváló erőfelmérő és tapasztalatszerző összecsapások részesei lehettek, edzőjük elégedetten nyiltkozott szereplésükről.
A díjakat - közte a díszes Ambrus Tamás vándorserleget a névadó özvegye és lánya adta át a helyezetteknek. 

A helyosztók eredményei

A 11. helyért:
Becsej - Hannover 12-5

A 9. helyért:
VK Belgrad- Novi Belgrad 10-3

A 7. helyért:
OSC - Pécs 7-2

Az 5. helyért:
Debrecen - Szeged 6-4

A 3. helyért:
BVSC -  Partizan 10-2

Döntő:
Tatabánya - FTC 5-3

 
A TORNA VÉGEREDMÉNYE:  

  1. Tatabánya
  2. FTC
  3. BVSC
  4. Partizan Belgrad
  5. Debrecen
  6. Szeged
  7. OSC
  8. PSN Zrt. Pécs
  9. VK Belgrad
  10. Novi Belgrad
  11. Becej
  12. Hannover


Legjobb játékos (az edzők szavazatai alapján): Nagy Ákos (Tatabánya) 

Legjobb kapus: (az edzők szavazati alapján): Kiss Ferenc Ágoston (Debrecen) 

Gólkirály: Nagy Ákos (Tatabánya)




KORÁBBAN ÍRTUK:



A korábbi hét torna magas színvonala jól megalapozta a pécsi rendezvény hírnevét, így ismét rangos nemzetközi mezőny gyűlik össze, ezúttal a 12 évesek korosztályában Pécsett. Surányi László csapata, vagyis a házigazda PSN Zrt. Sportiskola ezúttal is kiváló szerb és német, illetve magyar együttesekkel csap össze. Utóbbiak elsősorban a tavaly elhunyt Ambrus Tamás korábbi csapatai közül kerülnek ki. A névadás nem véletlen, hiszen Ambrus Tamás nemcsak a Fradival, de a PVSK-val, illetve annak utánpótlásával is maradandót alkotott, az ő pécsi munkálkodásához köthető a sportág legmagasabb osztályba juttatása is.

A 12 együttes négy csoportban mérkőzik majd meg egymással, a pécsieknek a Fradival és a Novi Beograddal kell majd megküzdeniük a minél előkelőbb helyosztós pozíciókért.
A csoportmérkőzéseket szerdán 16.30-tól, csütörtökön 10.30-tól tartják – közte a tervek szerint csütörtökön 15.00-kor a Pécs – Belgrád, 19.00-kor a Pécs – FTC találkozókkal.
A keresztbejátszásra pénteken 10.30-tól, a helyosztókra szombaton 10.00 órától (döntő: 16.15) kerül sor, eredményhirdetés (Ambrus Tamás özvegyének megtisztelő részvételével) 17.30-kor.

A torna miatt részleges korlátozások lesznek a Hullámfürdő 50 méteres versenymedencéjének használatában (az uszoda többi szolgáltatása változatlanul igénybe vehető), pontos pályafoglaltsági időrend: http://www.psnzrt.hu/hullamfurdo/palyafoglaltsag

A résztvevő csapatok:

 

  • PSN Zrt. Sportiskola Pécs (HUN)
  • FTC (HUN)
  • BVSC (HUN)
  • White Sharks Hannover (GER)
  • Partizan Belgrad (SRB)
  • Novi Belgrad (SRB)
  • VK Belgrad (SRB)
  • Tatabánya (HUN)
  • Szeged (HUN)
  • OSC (HUN)
  • Debrecen (HUN)
  • Becej (SRB) 

Csoportbeosztás:

A

B

C

D

BECEJ

BVSC

HANNOVER

NOVI BELGRAD

TATABÁNYA

OSC

SZEGED

FTC

DEBRECEN

VK BELGRAD

PARTIZAN

PÉCS

 

A program (az eredményekkel folyamatosan frissítve) 

Március 23, szerda

16.30               Tatabánya – Becej                24-5
17.30               BVSC – VK Belgrad              13-3
18.30               Partizan - Hannover              13-4
19.30               FTC – Novi Belgrad              16-1

Március 24., csütörtök

10.30               Becej - Debrecen      3-15
11.30               Partizan – Szeged     4-3
14.00               OSC – VK Belgrad   6-0
15.00               Pécs – Novi Belgrad  9-3
16.00               Tatabánya - Debrecen  9-2        
17.00               Szeged - Hannover  15-5
18.00               BVSC – OSC    14-5
19.00               FTC - Pécs   9-2

Március 25., péntek

10:30 Becej - VK Belgrad   6-9
11:30 Hannover - Novi Belgrad   6-11
16:00 Debrecen - OSC   8-7
17:00 Szeged - Pécs     8-3
18:00 Tatabánya - BVSC     10-5
19:00 Partizan - FTC    3-7          

Március 26., szombat

10.00               Becsej - Hannover    12-5  11. helyért
11.15               VK Belgrad- Novi Belgrad  10-3   9. helyért
12.30               OSC - Pécs    7-2    7. helyért
13.45               Debrecen - Szeged   6-4      5. helyért
15.00               BVSC -  Partizan   10-2  3. helyért
16.15               Tatabánya - FTC    5-3   döntő
17:30               eredményhirdetés

                            

 

                              

Megosztom:     |  
Hirdetés - Tent for rent