Egyéni csúcsot futott a pécsi atléta

Atlétika

2016. augusztus 2.

Amellett, hogy egyéni legjobbját futotta Fazekas Milán a 121. Atlétikai Magyar Bajnokságon, még a futamgyőzelmet is bezsebelte.

A bajnokság első napján 3:54,83-as idővel lett futamgyőztes 1500 méteren a PSN Zrt. Sportiskola atlétája. Milán a felnőtt mezőnyben ezzel a 10. helyen végzett.

- Jó volt a futás, sikerült javítanom az egyéni legjobb időeredményemen és a futamgyőzelem is összejött. Ugyan jobb lett volna erősebb mezőnyben futni, ahol segítenek tempót diktálni, így akár jobb időt is mehettem volna, a köridőkből látszik, hogy ebbe még volt már másodperc, de így is elégedett vagyok - árulta el a sportoló.

Vasárnap nagy hőség és szeles idő várta az 5000 méteres versenyszámban rajthoz állókat, ahol komoly taktikai harcot vívtak egymással az atléták. A nagyobb tempó érdekében a két pécsi futó, Fazekas Milán és Halász Ádám is segítette a mezőnyt, végül nagy hajrában előbbi a 9., utóbbi a 13. a szintén PSN Zrt. Sportiskola színeiben induló Kiss Dávid pedig a 16. helyen ért célba.