Hirdetés - PMFC

Ákoshegyi Dóra aranyérmet szerzett a Magyar Kupán

Ákoshegyi Dóra aranyérmet szerzett a Magyar Kupán

Aerobik | 2017. május 22.

Május 20-21-én Nyíradonyban rendezték az aerobik Magyar Kupa második fordulóját, amelyen a PSN Zrt. Sportiskola sportolói kimagaslóan jól szerepeltek.

A pécsi aerobikosok közül Ákoshegyi Dóra gyakorlata és teljesítménye külön elismerést érdemel, hiszen a junior hölgyek között egyéniben megszerezte az aranyérmet. 

A szakosztály vezetője, Réfi Eszter a következőket mondta tanítványáról:

- A tokiói világkupán elért negyedik helyezése és a Szlovák Open megnyerése után várható volt, hogy előbb vagy utóbb hazai közönség előtt is felállhat a dobogó legfelső fokára, de ennél későbbre vártuk ezt a remek eredményt, hiszen Dóri még csak első évét tölti ebben a korosztályban. Éppen ezért hatalmas teljesítmény tőle ez az aranyérem – árulta el a tréner.

Ákoshegyi Dóra továbbá két válogatott egységnek is a tagja volt, a Flex HD SE, az Óbudai WDSE és a PSN Zrt. közös triójával és csoportjával két ezüstérmet szerzett. 

Bali Dániel ismét remekelt a hétvégén, három aranyéremmel (egyéni, páros és csoport) és a verseny legmagasabb pontszámával (22,65) büszkélkedhet. Mazács Fanni ugyan sajnos sérülés miatt kihagyta az egyéni szereplést, de Bali Dániellel és még három Flex HD-s versenyzővel kiegészülve aranyérmes csoportot alkottak. 

Bali Bianka (12-14 éves korosztály) szintén parádésan szerepelt: egyéniben ezüst-, míg a válogatott csoport tagjaként aranyérmes lett. 

Ez a négy versenyző képviseli majd jövő héten a PSN Zrt. Sportiskola színeit a portugáliai Cantanhede-n, ahol nemzetközi open és világkupa verseny lesz.


A pécsiek további eredményei:

Szombati eredmények:

Challenge UP 4 csoport (Almási Hanna Izabella, Iván Léna, Márton Nóra, Miklós Eszter, Kovács Gréta, Sánta Nadin) 4. hely

Challenge UP 3 csoport (Beck Borbála, Füzes Léna, Gyenis Laura, Nagy Zóra, Pető Gréta, Szegő Szonja) 5. hely

Challenge UP 2 csoport (Borbás Petra, Dinya Dorka, Gazsó Virág, Kakuk Dorina, Vétek Dóra, Vétek Réka) 12. hely

Basic:

UP 4 trió:

Böhönyei Bianka, Sárosi Luca, Szirtes Míra 7. hely

Bánki Dalma, Bognár Adrienn, Torma Lívia 13. hely

UP 4 csoport:

Böhönyei Bianka, Bognár Adrienn, Hegedűs Fanni, Mudik Kevin, Sárosi Luca, Szirtes Míra 4. hely

UP 3 trió:

Gál Hanna, Kilián Korinna, Rabi Boglár 10. hely

UP 2:

Egyéni:

Bedő Csenge 3. hely

Várdaróci Gréta 5. hely

Trió:

Bedő Csenge, Farkas Fanni, Várdaróci Gréta 1. hely

Hámor Mínea, Tomsics Hanna, Vétek Henrietta 14. hely

Csoport:

Bleszity Lotti, Horvay Anna, Garami Anna, Vekedel Nóra, Vekedel Viktória 3. hely

 

Vasárnapi eredmények: 

Basic UP 1 női egyéni: Baranyi Fanni 4. hely

Basic UP 1 trió: Bérces Veronika, Helmrich Hanna, Kondor Kitti 6. hely

Basic UP 1 csoport: Bábel Fiametta, Baranyi Fanni, Bérces Veronika, Helmrich Hanna, Kondor Kitti 2. hely

Aerodance UP 2: Bedő Csenge, Keller Lilla, Keszei Kata, Kocsis Karina, Pintér Vanessza, Sal Kinga, Szommer Hédi, Várdaróci Gréta 4. hely

Aerodance UP 1: Baranyi Fanni, Bleszity Virág, Csontos Nelli, Illés Kata, Katona Virág, Mudik Fanni, Ostrosics Réka, Szabó Babett 2. hely

Sportaerobik UP 3 női egyéni: Dóra Luca 12. hely

Sportaerobik UP 3 női egyéni: Ratalics Barbra 11. hely

Sportaerobik UP 3 férfi egyéni: Gábor Donát 2. hely

Sportaerobik UP 3 trió: Dóra Luca, Ratalics Barbara, Tímár Viktória 5. hely

Sportaerobik UP 3: Keller Korina, Knoch Dorina, Laklia Vanda 4. hely

Sportaerobik UP 3: Dóra Luca, Knoch Dorina, Ratalics Barbara, Szendelbacher Borka, Tímár Viktória 4. hely

Sportaerobik UP 2 női egyéni: Bali Bianka 2. hely

Sportaerobik UP 2 női egyéni: Huba Liána Lorka 15. hely

Sportaerobik UP 2 trió: Bali Bianka, Huba Liána Lorka, Sümegi Mendi 4. hely

Sportaerobik UP 2 trió: Keller Lilla, Kocsis Karina, Szommer Hédi 7. hely

Sportaerobik UP 2 csoport: Huba Liána Lorka, Keszei Kata, Pintér Vanessza, Sal Kinga, Sümegi Mendi 7. hely

Sportaerobik UP 2 csoport: Bali Bianka 1. helyen végzett, a Flex HD, Óbudai WDSE és a PSN Zrt. közös csapatával

Sportaerobik UP 1 női egyéni: Ákoshegyi Dóra 1. hely

Sportaerobik UP 1 trió: Ostrosics Réka, Szabó Babett, Ulrich Dominika 4. hely

Sportaerobik UP 1 csoport: Bleszity Virág, Mudik Fanni, Ostrosics Réka, Szabó Babett, Ulrich Dominika 4. hely

Sportaerobik UP 1: Ákoshegyi Dóra közös trió és csoport tagjaként (Flex HD, Óbudai WDSE, PSN Zrt.) két 2. helyezést szerzett.

Sportaerobik felnőtt férfi egyéni: Bali Dániel 1. hely

Sportaerobik felnőtt páros: Hegyi Dóra (Flex HD) és Bali Dániel 1. hely

A sportaerobik felnőtt válogatott csoport, melynek tagja Mazács Fanni és Bali Dániel is, aranyérmet szerzett.

Megosztom:     |  
Hirdetés - sportiskola