Sokan egy órán belül felértek a tv-toronyhoz

2017. október 2.

Ragyogó napsütés és sportolásra kiválóan alkalmas idő fogadta október 1-én, vasárnap a 4.PTE 650 EHÖK Misina-csúcstámadás futó- és kerékpáros napon rajthoz állókat.

A PTE 650 éves jubileumának sportos ünnepe indította az októbert, szeptember utolsó és október első napján megtelt futókkal és kerékpározókkal Pécs főtere. Szeptember 30-án, szombaton a Kaposvár és Pécs között zajló futóverseny, a PTE 23. Rókaűzők befutójának adott otthont a baranyai város, vasárnap pedig immár negyedszer rendezte meg a PSN Zrt. a Misina-csúcstámadás futónapot.

A Hauni-törpe és a Hauni-családi-futásra a kicsiket és a családokat, a Hauni-Tüke-futás távjára pedig az amatőr, illetve hobbifutókat várták. A Misina-csúcstámadáson rajthoz állt a tavalyi és a két évvel ezelőtti győztes, illetve a hölgyek között az immár évről évre az élen vagy az élmezőnyben végző Kácser Zita is. A kerékpározóknál nagy volt a csata az első helyért, amit végül Makács Gábor szerzett meg. A szervezők eddig minden évben igyekeztek a sportolók visszajelzéseit meghallgatni és azokra megfelelően reagálni, éppen ezért idén már kétfős váltóban is rajthoz állhatnak azok a futók, akik szeretnek csapatban sportolni, illetve a teljes táv még túl nagy kihívást jelentene számukra.