Pécsi atléták a hegyifutás bajnokai

Atlétika

2018. április 15.

Április 14-én Győrújbaráton rendezték a félmaratoni hegyifutó országos bajnokságot, amelyen a PSN Zrt. Sportiskola csapata végzett az élen.

Az ob 21,1 kilométeres útvonala 500 méteres szintkülönbséggel és erdei pályával várta a rajthoz állókat, akiknek sok nehézséggel kellett megküzdeniük a táv teljesítése során. A pécsi versenyzők jól osztották be az erejüket, ügyes, taktikus futással pedig az ország legjobbjai lettek. A bajnokcsapat tagjai: Halász Ádám, dr. Jakab András, Baumholczer Máté. Halász Ádám egyéniben is nagyon jól teljesített, veszprémi ellenfelével már a táv elején elfutottak a mezőnytől, majd látványos versenyt vívtak egymással. A hajrát a pécsi sportoló ellenfele bírta kicsit jobban, így Fogarasi Sándor tanítványa végül a nagyon előkelő második helyen végzett.