Az Egert legyőzve nyertek Párizsban a pólósok

Vízilabda

2018. október 31.

A PSN Zrt. U13-as vízilabda-csapata magabiztos játékkal nyerte meg a Párizsban megrendezett nemzetközi tornát.

A szakmai szempontokat és a csapatépítést szem előtt tartva kiváló edzőtáboron, illetve tornán vannak túl a PSN Zrt. fiatal pólósai, amellett, hogy a francia csapatokat nagy különbséggel verték meg, Magyarország egyik legjobb vidéki bázisának számító Eger ellen is 17-10-re sikerült győzniük, ezek alapján azt mondhatjuk, hogy ez a pécsi korosztály nagy reményekre adhat okot.

A hatcsapatos nemzetközi tornán lehetőségük volt a pólósoknak a városnézésre is, így többek között eljutottak az Eiffel-toronyba és Disneylandbe is. A szórakozás mellett napi 2x2 órás meccseket is játszottak a pécsiek az első napokban, majd 4 francia csapattal és az Egerrel mérkőztek meg a tornán, amelynek fő célja az volt, hogy mindenki sok lehetőséget kapjon és összekovácsolódjon a gárda.

Azt már a torna előtt sejteni lehetett, hogy az Eger elleni találkozó rangadónak fog számítani, ennek megfelelően vágtak neki a srácok a mérkőzésnek, nagyon fegyelmezetten kezdték a találkozót, amelynek eredménye egy 5-0-ás vezetés volt az első negyedben. A második negyedben sem változott az összecsapás képe, a PSN Zrt. sportolói uralták a mérkőzést, így 9-4-es eredménnyel vonulhattak a szünetre. A második félidőben ugyan előjöttek az egyéni hibák, de az előnyt még így is sikerült növelni és végül 7 góllal bizonyultak jobbnak a pécsi pólósok az egrieknél.

Balázs Bence és Pauer Fanni tanítványai végül veretlenül nyerték meg a párizsi tornát, amely remek alkalom volt a bajnoki felkészülésre. Ráadásul a pécsi Krutki Marcellt választották a torna legjobb játékosának, ami külön öröm volt a pólósnak és a csapatnak egyaránt.

Eredmények:

PSN Zrt- Douai 22-6 (10-2, 3-2, 6-0, 3-2)
Góllövők: Krutki 7, Tóth 5, Holl, Vasvári Z., Gaál 2-2, Bujtár, Csatai, Volnhofer 1-1

PSN Zrt. –Eger 17-10 (5-0, 4-4, 5-5,3-1)

Góllövők: Krutki 5, Nagy Z 3, Imre, Tóth, Volnhofer 2-2, Bujtár, Gaál, Holl 1-1

C N Noisy- PSN Zrt. 5-25 (2-6, 1-4, 0-7, 2-8)

Gollövők: Krutki 6, Holl, Imre 4-4, Gaál,Tóth  3-3, Bocor 2, Volnhofer-Brunner 1-1

PSN Zrt. – ASVO 24-8 (8-3, 5-0, 5-2, 6-3)

Góllövők: Tóth 8, Imre 5, Holl 4, Krutki 3, Brunner 2, Volnhofer, Gaál 1-1

Livry- PSN Zrt 3-23 (1-8, 1-4, 1-2, 0-9)

Góllövők: Volnhofer 7, Imre 4, Krutki-Tóth 2-2, Bujtár 2, Csatai, Gaál, Holl, Brunner, Nagy Z., Horváth Zs. 1-1

Keret: Belső Dávid, Bujtár Barna, Csatai Milán, Bocor Gergely, Gaál Botond, Krutki Marcell, Volnhofer Valér, Holl Gábor, Brunner Roni, Imre Kolos, Tóth András, Nagy Zalán, Vasvári Z. Benjámin, Horváth Zsombor

Edzők: Balázs Bence, Pauer Fanni