Télen sem pihennek a kajakosok

Kajak-kenu

2013. február 12.

A Pécsi Sport Nonprofit Zrt. és a Pécsi Kajak-Kenu Klub kajakosai február 9-én, Budapesten vettek részt a II. Aquaworld Kajak-Ergométeres Kupán, amelyen a legjobb hat időt evező egység az A-döntőbe került, a második hat pedig a B-döntőben evezhetett.

Orémusz Tamás az ifik között 1000 méteren a 10. helyen végzett, így nem jutott az A-döntőbe. Fodróczi Vilmos a felnőttek 200 méteres versenyén a 8. legjobb időt evezte, ezzel a B-döntőbe jutott, ahol egy technikai hiba miatt a második helyről visszacsúszott az ötödik pozícióba. 1000 méteren a legjobb magyar idővel a második helyen ért célba, mindössze egy szerb származású versenyző tudta megelőzni a pécsi sportolót, aki az A-döntőben a negyedik lett. A kajakosok legközelebb a Győrben megrendezendő Országos Fizikai Erőmérő Bajnokságon vesznek részt, amelyen a Pécsi Kajak-Kenu Klub és a PSN Zrt. versenyzői tizenöten szállnak vízre.