Hírek

Legjobbjait díjazta a sportiskola-csoport

2014. január 9.

December 19-én ünnepélyes keretek között köszönte meg a sportiskolában oktató edzők, szakvezetők egész éves munkáját, és gratulált a legeredményesebb versenyzőinek a Pécsi Sport Nonprofit Zrt. vezetősége.

Legjobbjait díjazta a sportiskola-csoport

A PSN Zrt. kétszeres olimpiai bajnok vezérigazgatója, Vári Attila nyitotta meg a díjátadót, amelyre a díjazottakon kívül szülők, barátok, érdeklődők is érkeztek. A korábbi kiváló vízilabdázó megköszönte a szülők segítségét, hiszen a fáradhatatlan munkájuk nélkül a gyerekek nem tudnának helyt állni az iskolában és a sportteremben, uszodában egyaránt. A díjakat Vári Attila mellett Moór Eszter, Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzatának Népjóléti és Sport Bizottságának elnöke, Sztojkovics Éva elnökhelyettes és Réfi Eszter, a Sportiskola vezetője adta át.

A díjátadót a PEAC-PSN Zrt. vívóinak, a PTE-PEAC aerobic szakosztályának világbajnoki bronzérmes, Gymnasiadé győztes, többszörös magyar bajnok junior párosának és a street workout pécsi képviselőinek bemutatója színesítette. A PSN Zrt. saját sportolói mellett díjazta a diákolimpiákon legjobb teljesítményt nyújtó iskolákat és a diákolimpiai bajnokokat is.

A díjazottak névsora szakosztályok szerint:

Atlétika valamint közép- és hosszútávfutó szakosztály

Díjazott edzők: Béliné Fekete Viktória, Kárpátiné Kövesi Enikő, Fogarasi Sándor

Versenyzők: Kárpáti Enikő Kata, Otterbein Laura, Szemes Máté, Bedő Enikő, Majoros Enikő, Nagy Ákos, Pesti Nóra Tulipán, Borhy Anna, Bózsa Brendon, Otterbein Kristóf, Magyar Huba, Baranyai Artúr, Halász Ádám, Simon Dezső

Hegyikerékpár

Díjazott edzők: Papp Norbert, Nagy Sándor

Versenyzők: Veszelka Gergely, Szabó Melinda, Wawra Nándor, Halász Norbert, Mischl Ákos, Jelenszky Bálint, Nedjakov Balázs

Jégkorong

Díjazott edző: Maretics György

Versenyzők: Borsitzky Dániel, Szuchovszky Barnabás, Szuchovszky Bertalan, Szendelbacher Ervin, Laklia Attila

Kajak-kenu

Díjazott edzők: Csaba András, Ifj. Csaba András

Versenyzők: Szigethy Virág, Czakó Dorina, Meiszterics Luca, Fillár Csongor, Friesz Márton, Szmrtyka Rebeka, Herpai Dorina, Elter Ármin, Vargha Zalán, Nagy Ádám

Kézilabda:

Díjazott edzők: Kovács Gábor, Schwara László, Koleszár György, Papp Márk, Harmat Tamás, Tóth János, Wiesner László, Horváth Virginia, Halmai Csaba, Homonnay Dávid, Zádori Attila

Versenyzők (lányok): Földvári Nikolett, Mihályka Judit, Somogyvári Eszter, Kovács Véda, Kovács Kamilla, Kató Zsófia

Versenyzők (fiúk): Temesvári Csanád, Pais Kálmán, Rokolya Gergő, Ócsárdi Olivér, Nagy Péter Pál, Pokol Bertalan, Gelb Brúnó, Lévai Benedek, Petrovics Benjamin, Nagy Gábor, Rick József, Jauck Péter, Solti Máté

Kosárlabda:

Díjazott edzők: Kilián Balázs, Szentpáli Gergő

Röplabda:

Díjazott edzők: Gyöngyösi Zoltán, Szabó Tamás, Szabó Dávid

Versenyzők: Fodor Dániel, Pólics Kevin, Bak Péter

Rövidpályás gyorskorcsolya:

Díjazott edző: Lakatos Tamás, Telegdi Csaba

Versenyzők: Matyók Adrienn, Burján Csaba

Sportlövészet

Díjazott edzők: Csonka Péter, Herbai János

Versenyző: Csonka Zsófia

Szertorna és Ritmikus Gimnasztika:

Díjazott edzők: Erdeiné Békési Valéria, Megyeri Hajnalka

Versenyzők: Szenner Zsófia, Béres Fanni, Béres Szabina, Horváth Réka, Mészáros Babett, Tóth Zsófia, Anton Vencel

Tájfutás:

Díjazott edzők: Viniczai Ferenc, Vonyó Péter

Versenyzők: Pataki Réka Dalida, Szuromi Hanga, Kovács Barnabás, Viniczai Judit, Szuromi Áron, Horváth Sarolta, Kovács Gréta, Viniczai Hanga, Pataki Virág Lara

Úszás:

Díjazott edzők: Tari Imre, Módosné Iván Lili, Szamek Katalin, Turós Máté

Versenyzők: Meilinger Csaba, Financsek Gábor, Sánta Adrienn, Rozanovics Ádám, Kenderesi Tamás, Szatnik Gergő, Kovács Bálint, Várkonyi Gergő, Konkoly Zsófia

Vívás:

Díjazott edző: Danka Sándor, ifj. Danka Sándor

Versenyzők: Berta Dániel, Tóth Gergely, Öhlmüller Sarolta, Peterdi András, Hajdu Réka, Peterdi Bence, Provender Roxána, Tombory Liza, Kurucz Balázs, Molnár Levente

Vízilabda:

Díjazott edzők: Lukács Gergő, De Blasio Domenico, Arató Zoltán, Kovács Krisztián, Ágner Zoltán, Krizsán András, Barát Ferenc, Dr. Katics László

Versenyzők: Csaba Márton, Lajkó Márton, Vörös Tamás, Sólyomvári Márton,Barta Dávid, Safrankó Donát, Duvnjak-Starcevic Borna, Opocak Toni, Ábrisin Andrej, Provender Márk, Csapliczky Zsolt, Gergó Bence, Szabó Attila, Bencze Barna, Radics Márkó, Kiss Marcell, Mogyorósi Szilárd, Szalai Marcell

DIÁKSPORT díjak:

Iskolák közötti városi pontverseny:

  • Legjobb kisiskola: Sztárai Mihály Általános Iskola, Óvoda és a Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
  • 8. hely: Városközponti Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény - Belvárosi Általános Iskola
  • 7. hely: Mecsekaljai Óvoda, Általános Iskola és Középiskola - Bánki Donát utcai Általános Iskola
  • 6. hely: Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola és Szakiskola - Budai-Városkapu
  • 5. hely: PTE Deák Ferenc Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola
  • 4. hely: PTE 1. sz. Gyakorló Általános Iskola
  • 3. hely: Szent Mór Katolikus Általános Iskola, Művészeti Iskola, Gimnázium és Szakközépiskola
  • 2. hely: Janikovszky Éva Általános Művelődési Központ, Kozármisleny
  • 1. hely: Baptista Szeretetszolgálat EJSZ Széchenyi István Gimnáziuma, Szakközépiskolája, Általános Iskolája és Sportiskolája

 

Diákolimpiai Bajnokok:

  • Teremlabdarúgás IV. korcsoport:

Baptista Szeretetszolgálat EJSZ Széchenyi István Gimnáziuma, Szakközépiskolája, Általános Iskolája és Sportiskolája

  • Atlétika IV. korcsoport egyéni összetett:

Schwara Anna (Köztársaság téri Általános Iskola)

  • Úszás II. korcsoport, 50 m gyors:

Jászó Ádám (Apáczai Nevelési Sportegység és Általános Művelődési Központ)

Diáksport társadalmi aktívák jutalmazása:

  • megyei diáksport vezetők: Kaufmann Eszter és Kófiás Endre
  • városi diáksport vezető: Faludi László
  • Diáksport Bizottságok elnökei: Baráth Gyula (Komló), Pazar Viktor (Mohács), Ferencz Jenő (Siklós), Kákonyi Tamás (Szigetvár), Jedlicska Zsolt (középiskolai)
  • Szakág vezetők: Haász János (atlétika), Szabó Czinderi István (kézilabda), Dr. Bisztricz Anikó (kosárlabda), Vedelek Mihály (labdarúgás), Nagy Gábor (röplabda), Erdeiné Békési Valéria (torna), Németh Karola (játékos sportvetélkedő)
  • Városi segítők: Honti Róbert (atlétika), Märcz Péter (floorball), Fekete Csongor (labdarúgás)
  • Egyéb segítők: Drótos Tamás és Tarjányi Sándor
MEGOSZTÁS
Legfrissebb
Vízilabda 2020. augusztus 5.

Sziporkáznak a pólós fiúk

Labdarúgás 2020. augusztus 3.

Tiszta győzelemmel kezdett a PMFC

Úszás 2020. július 31.

Új jegytípusok a Hullámfürdőben

Triatlon 2020. július 30.

Történelmi siker triatlon csapatversenyben