A 3. meccsen kikapott a PEAC, elúszott a dobogó

Kosárlabda

2015. április 12.

Hazai pályán, 16 pontos vezetés után veszítette el 79-76-ra a női kosárlabda NB I bronzcsatájának 3. meccsét a PEAC-Pécs a Győr ellen, így tavalyi ezüstérmesként az idén dobogóra sem állhat.

PEAC-Pécs - Győr
76-79 (29-13, 16-21, 19-21, 12-24)

A Győr szerezte meg a bronzérmet a női kosárlabda NB I-ben, miután a két győzelemig tartó párharc utolsó mérkőzésén, vasárnap este nagy hajrával nyert
Pécsett.
A hazaiak 13-0-lal kezdték a meccset, és az utolsó negyednek 64-55-ről vágtak neki. A találkozó legjobbja a győri Vajda Anna lett 28 ponttal.

KORÁBBAN ÍRTUK:

Egyenlített a PEAC, döntés vasárnap

A női kosárlabda NB I bronzcsatájának 2. mérkőzésén 68-62-re győzött Győrben a PEAC, így a párharc állása 1-1. Vasárnap Pécsett a 3. meccs dönt a 3. hely sorsáról.

GYŐR – PEAC-PÉCS

62–68 (17–14, 18–17, 8–21, 19–16)

Győr, 400 néző. V.: Pálla, Gorka, Makovsky.

GYŐR: Czirják 9, Horváth K. 5, Ivanovics 5/3, Laklóth 21/6, Vajda A. 14/12. Cserék: Koch 6, Vincze V. 2, Török Á.
Edző: Völgyi Péter.

PEAC-PÉCS: Hurst 17/3, Raksányi 5, N. Jovanovics 10/6, Kaposi, Williams 11. Cserék: T. Jovanovics 15, Raus, Pap R. 10, Orozovics, Szücs
R.
Edző: Zseljko Djokics.

A PEAC-nak nagyon mélyről kellett felállnia, hiszen a pécsi lányok egy hajszállal maradtak le a döntőről, Pécsett pedig a pihentebb,
jobban koncentráló Győr győzni tudott. A PEAC számára a tét tehát az volt, hogy csütörtökön elbúcsúzik a bronzéremtől Győrben, vagy
bebizonyítja magának és a szurkolóinak, hogy az egész szezonbeli munka érmet érdemel, és vasárnap Pécsett zárja a szezont.
Destiny Williams kezdte meg a pontgyártást, négy pontja után Vajda talált be távolról (5-4). Kiegyenlítetten alakult az első negyed,
Williamshez Tina Jovanovics csatlakozott támadásban, míg a Győrnél jobban megoszlottak a pontok. 11-14-es pécsi vezetés után Laklóth
triplával egalizált, majd Ivanovics hármasával 17-14-re vezetett a hazai gárda a negyed végén.
Koch duplájával és Vajda triplájával 22-14-re elhúzott a Győr, ám az első negyed végén beálló Pap Regina négy pontjával elkezdett
zárkózni a PEAC. Vajda újabb triplát szórt, ám a győriek nem figyeltek eléggé Pap Reginára, aki bátran kosarazva zsinórban nyolc pontot
szerzett (25-22). 4-6 pont között tántorgott a különbség a Győr javára, mikor Natalie Hurst megszerezte csapata első tripláját, erre
azonban Laklóth is hármassal felelt (35-29). A félidei eredmény Hurst két büntetőjével 35-31 lett a Győrnek, aki elsősorban 6/9-es
triplamutatójának köszönhette a vezetést, szemben a pécsiek 1/7-es eredményével.
A második félidőnek nagy elánnal kezdett a PEAC-PÉCS: Neca Jovanovics megszerezte a PEAC második hárompontosát, a 8-0-s pécsi sorozat
végén pedig 35-38-ra már a vendégek vezettek. A 23. percben Laklóth egyenlített (39-39), majd egy perccel később Natalie Hurst vette
vissza a vezetést egy középtávolival. A PEAC fokozatosan növelte előnyét, Pap Regina újabb kosarával és Neca Jovanovics triplájával 43
-51-re vezetett a Pécs, a negyed vége pedig 9 pontos PEAC-os vezetés lett (43-52). Csapatunk ebben a játékrészben tehát mindössze 8
pontot kapott 23 dobott pont ellenében.
Tina Jovanovics 2+1-gyével már 12 ponttal tartott előrébb a PEAC, Vajda azonban riadót fújt a 33. percben, és 5 győri pont esett pécsi
válasz nélkül (50-57). Neca Jovanovics sikeres közelije után Czirják és Koch talált be, a különbség pedig 5 pontra olvadt (54-59). A
PEAC-ot elkísérő lelkes, csapatukban végig hívő szurkolók legszívesebben kézzel tekerték volna előre az órát, de még 4 perc vissza volt
a találkozóból. Horváth büntetőjével 4 pontra csökkent a pécsi előny, Nati Hurst a legjobbkor szerzett kosarat középtávolról (55-61).
Vajda viszont triplával bizonyította, hogy nem adta föl, Hurst eladott labdája után pedig Horváth szerzett kosarat, egy pontra hozva
csapatát (60-61). Raksányi lélektanilag nagyon fontos pillanatban szerzett két pontot, de Koch sem hibázott (62-63), miközben már csak
egy perc volt vissza a találkozóból. De Hurst keze sem remegett, a győriek triplái pedig a végjátékban nem sültek. Tina Jovanovics egy,
Hurst kettő büntetőt értékesített még, így a PEAC először tudott nyerni a Győr ellen ebben a szezonban, ezzel pedig kiharcolta a
harmadik, mindent eldöntő mérkőzést a bronzcsatában.

Zseljko Djokics: - Nem volt könnyű, de ma megmutattuk igazi karakterünket, főleg a harmadik negyedben, mikor úgy játszottunk
csapatként, ahogy kell. Mikor nagyon sötét van, akkor lehet látni az igazi csillagokat, és nálunk ma többen bizonyították, hogy
csillagok. Pap Reginát szeretném kiemelni, mert a mai mérkőzésen bizonyította, hogy nem véletlenül jött Pécsre, és látszik rajta a két
év munka, egy nagyon fontos meccsen tett nagyon sokat hozzá harcosságával és nagy motivációjával. Csapatként működtünk nagyon jól az
extra teljesítményt nyújtó Laklóth és Vajda ellen, ellenfelünket pedig 60 pont körül tudtuk tartani. A Győr egy pillanatig sem adta
fel, de úgy harcoltunk, mint akit sarokba szorítottak, nagyon örülök annak, hogy el tudtuk viselni ezt a mentális nyomást, és a győri
csarnokban győzni tudtunk, és bizonyítani tudtuk saját magunknak, hogy jobbak vagyunk a Győrnél. Nagyon nagy köszönet jár a
szurkolóinknak, akik elkísértek bennünket, ők saját nagyságukról tettek tanúbizonyságot. Brutális pillanat volt, mikor felmutatták a
transzparenst, mely szerint hisznek bennünk, és meg tudjuk csinálni. Ennek a transzparensnek nagyon nagy szerepe volt abban, hogy
emberfeletti energiákat tudtunk megmozgatni a mai napon. Vasárnap 18 órakor következik a mi kisdöntőnk a Győr ellen, az a csapat fog
nyerni, aki jobban tud regenerálódni és jobban akarja a bronzérmet. Remélem, minden pécsi kosárbarát kilátogat, mert egy nagyon jó
meccsre készülünk.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1.
A harmadik mérkőzésre vasárnap 18 órától Pécsett kerül sor.

A Győrnél az előny

Egy extra első negyed után elfogyott a PEAC, a Győr 61-74-re megnyerte a bronzért folytatott első meccset.

PEAC-PÉCS - Győr
61-74 (25-17, 11-21, 16-16, 9-20)

Pécs, 800 néző.
V.: Földházi T., Pozsonyi L., Balog Gy.

PEAC-PÉCS: Hurst 16/12, Raksányi 10/6, N. Jovanovics 12/6, Williams 6, Kaposi 4 cserék: Orozovics 3, T. Jovanovics 8, Kiss-, Pap-,
Szücs 2.

Győr: Czirják 13/6, Ivanovics 15/6, Horváth 5, Laklóth 12/3, Vajda 21/3 cserék: Koch 6, Török -, Vincze 2, László-.

A két csapat különböző előjelekkel várhatta a bronzmérkőzéseket, hiszen a PEAC nagy álma, a nagydöntő csütörtökön, a DVTK-val
folytatott hárommeccses párharc utolsó pillanataiban foszlott csak szét, a győriek viszont önhibájukon kívül négy mérkőzésre
kényszerültek a legjobb nyolc között, így a Sopron elleni elődöntőben vajmi kevés esély adatott nekik, volt viszont idejük felkészülni
a Pécsből. Emellett a Győrnél melegített a szerb válogatott alapember, a Sopron ellen bokasérülést szenvedő Radocaj, a PEAC-nál viszont
szintén bokasérülés miatt a kispadra kényszerült Raus Vivien.
A húsvét hétfői mérkőzés úgy indult, akárcsak a csütörtöki elődöntő: Raksányi triplájával, majd újabb két pécsi tripla következett! 13
-5-ös PEAC-os vezetésnél, 4 perc elteltével kért időt Völgyi Péter. Ivanovics is betalált távolról, Kaposi Pálma viszont másodszor is
sikeresen tört be a palánkig a túloldalon. Hurst a 6. percben már a negyedik pécsi triplát szerezte, távolról hibátlanul céloztak a
hazaiak, ezzel 10 pontos előnyre tettek szert (18-8). Vajda büntetői után folytatódott a pécsi triplagyár 100%-os teljesítménye Nati
Hurst harmadik hármasával, Tina Jovanovics és Sanja Orozovics pedig középtávolról bombáztak a statisztikát színesítendő. A negyed
Ivanovics utolsó másodperces duplájával zárult, ekkor 25-17-re vezetett a szenzációsan kezdő PEAC.
A második negyedet a Győr gárdája kezdte jobban, 3 perc elteltével Ivanovics 2+1-gyével 27-24-re zárkóztak a vendégek, majd Czirják
triplájával egyenlítettek is. Hurst újabb hármas emelt be, erre viszont Laklóth is távoli dobással felelt (30-30). Fej-fej mellett
haladtak a csapatok, a félidőre végül Vincze góljával a Győr szerzett kétpontos előnyt (36-38). A győri felzárkózást a PEAC leginkább
puha védekezésének köszönhette, csapatunk egyetlen faulttal zárta a negyedet, miközben az eladott labdák száma 14-re emelkedett pécsi
oldalon.
A pontokkal eddig adós maradó Desty Williams duplája indította a második félidőt, Laklóth büntetői után Nevena Jovanovics triplával
vette vissza a vezetést (41-40). Tina Jovanovics 4 pontjával szerzett négypontos vezetést csapatának (45-41), ám a győriek gyorsan
visszazárkóztak. Ismét ötpontos vezetést harcolt ki a PEAC (49-44), de Vajda duplájával és Czirják triplájával ismét egyenlített a Győr
(49-49). Nem eresztették tehát egymást a csapatok, Laklóth két kosara után a negyed utolsó percében Zseljko Djokics kért időt, de az
eredmény már nem változott (52-54).
Az utolsó negyed első perce kosár nélkül telt, ám a PEAC-ot érzékenyen érintette: Natalie Hurst sántikált le a pályáról egy palánk
alatti ütközést követően, a helyére pedig Szücs Réka állt be. Az ausztrál irányító szerencsére hamar vissza tudott állni, gólpasszát
pedig Neca Jovanovics váltotta triplára a sarokból (55-56), mely után Völgyi Péter időt is kért. Nati Hurst betörésével a vezetést is
megszerezte a PEAC, de Czirják duplájával és Ivanovics triplájával 57-61-re megint a Győr tartott előrébb kereken 5 perccel a lefújás
előtt, Zseljko Djokics ki is kérte egyik idejét. Vajda Anna szerzett két pontot, melyre Nevena Jovanovics is kettessel válaszolt, ám a
túloldalon Vajda ismét egyedül maradt a triplavonalon túl, és nem hibázott, ezzel hétpontos vezetést szerzett a Győr három és fél
perccel a vége előtt (59-66). Zseljko Djokics időt kért, de Vajdát nem sikerült megállítani. A PEAC saját palánk alatt eladta a labdát,
és Vajda újabb kosarat szerzett (59-68). Innentől már nem volt visszaút, a a PEAC-nál pályára lépett Pap Regina, Kaposi és Szücs is, a
Győr pedig végül 61-74-re húzta be a bronzért folytatott párharc első meccsét. „Mindent bele!” – szólt a PEAC-szurkolók kórusa már a
második, győri találkozóra gondolva, hiszen a lányoknak ott kell kiharcolniuk a harmadik mérkőzést.

Zseljko Djokics: - Nem sikerült emocionálisan felépülnünk egy nagyon kemény elődöntőből, a Győr sokkal frissebb volt, mint mi. De nagy
szégyent hoztunk saját magunkra a szurkolók és mindenki előtt, aki szereti ezt a klubot, mert a második negyedtől ahogy játszottunk,
úgy nem szabad játszani. Ott egy faulttal kikaptunk 10 ponttal, utána is puhán védekeztünk, ilyen mentalitással nem lehet játszani.

Forrás: peacpecs.hu

Nem tudott győzni hazai pályán a PEAC-Pécs csapata a női kosárlabda NB I elődöntőjének harmadik összecsapásán, szoros csatában 76-72-re
nyert a Lauber Dezső Sportcsarnokban a DVTK, így a diósgyőriek jutottak a fináléba.

Az első két találkozóhoz hasonlóan a harmadik mérkőzés is szoros, végig kiélezett csatát hozott a döntőért vívott párharcban. Egyik
csapat sem tudott komolyabb előnyre szert tenni a négy játékrész alatt, az utolsó negyedben azonban a DVTK dominált, a hajrában nem
bírta a nyomást a kitartóan küzdő PEAC-Pécs, így végül négy ponttal kikaptak Djokics Zseljko tanítványai. A Diósgyőr ellenfele a
döntőben a Győrt búcsúztató Sopron lesz.
- Gratulálok a Miskolcnak a győzelemhez, az én játékosaim pedig megérdemlik az elismerést, hiszen harcoltak, ahogy tudtak. Nagy
dolognak tartom, hogy ezt a remek Diósgyőrt három kiélezett csatára tudtuk kényszeríteni – mondta Djokics Zseljko, a PEAC-Pécs edzője a
2-1-re elveszített párharcot követően.
Nem sokat pihenhetnek Raksányiék, hiszen április 6-án, hétfőn 18.00-kor a Győrt fogadják a két győzelemig tartó bronzéremért vívott