Hatalmas egyéni csúcsokat futottak atlétáink

2016. május 7.

Május első napján, Budapesten rendezték az idei 10 000 méteres országos futóbajnokságot, amelyen a PSN Zrt. Sportiskola szakosztálya több versenyzővel is képviseltette magát.

Az este fél kilenckor, zuhogó esőben elrajtoló mezőnyben hatodikként ért célba a pécsi Halász Ádám, aki hatalmas egyéni csúcsot futott (34 másodpercet javított korábbi legjobbján), 31:13.12 perc alatt teljesítette a 10 kilométert.

Az ifjúságiak 3000 méteres meghívásos versenyén Baranyai Artúr szintén egyéni csúcsot javított, 18 másodperccel gyorsabban teljesítette a távot, mint valaha, ezzel pedig a negyedik helyet szerezte meg. Az atléták edzőjének, Fogarasi Sándornak nincs oka panaszra, hiszen további három tanítványa, Boda Miksa, Simon Dezső és Andricz Martin is egyéni rekorddal ért célba, ráadásul utóbbi meg is nyerte a 13 évesek versenyét.