Hírek

Sikeres 4 év után búcsúzik a diákbajnokság

2016. október 30.

Október utolsó hétvégéjén immár tizenkettedik alkalommal rendezték meg az Összmagyar nemzeti diákbajnokságot, amelynek a korábbi nagy sikereknek köszönhetően negyedik alkalommal adott otthont Pécs városa.

Sikeres 4 év után búcsúzik a diákbajnokság

Dr. Páva Zsolt, Pécs polgármestere megköszönte az Aranycsapat Alapítvány elnökének, az olimpiai ezüstérmes labdarúgónak, Kű Lajosnak, hogy a rendezvény történetének egyharmadában a kultúra fővárosa láthatta vendégül a határon túli magyar fiatalokat és kísérőiket.

- Nagyon fontosak tartom, hogy az 1956-os forradalom és szabadságharc hatvanadik évfordulóján megemlékezzünk Pécs szabadságharcos partizáncsapatáról, a Mecseki Láthatatlanokról, akik a forradalom életben tartásának reményében partizánakciókat folytattak a Pécset megszálló szovjetek ellen. Rájuk emlékezve látogattunk el és koszorúztuk meg a pécsi 56-os emlékművet vasárnap délelőtt. Köszönöm mindenkinek, aki eljött, hogy újra emlékezetes hétvégét tölthettünk együtt, és habár nem tudom, melyik város ad otthont a rendezvénynek a következő évben, de Pécs szeretettel vár minden látogatót az diákbajnokság keretein kívül is – mondta búcsúzóul Páva Zsolt a Lauber Dezső Sportcsarnokban megtartott eredményhirdetést követően.

A két és fél napos programon a korábbi évekénél ezúttal jóval kevesebb, de még így is csaknem kétszáz határon túli magyar fiatalt látott vendégül szervezőként a PSN Zrt. A kilátogató nézők minden helyszínen nagy csatákat láthattak, az asztaliteniszezők a négyszeres világbajnok ping-pongos, Jónyer István árgus szemei előtt vizsgáztak sportáguk eddig elsajátított mesterfogásaiból. Hasonlóképpen a birkózószőnyegen, illetve a kézilabdapályán is színvonalas küzdelem folyt, de a sakkozók között is számos kimagaslóan tehetséges fiatal ült asztalhoz.

Eredmények

Asztalitenisz

Általános iskola

leány

 

1. Fejős Anna (Délvidék)

2. Szabó Andrea (Délvidék)

3. Kiss Tamara (Felvidék)

3. Varga Judit (Felvidék)

 

 

Fiú

1. Karácsony Dániel (Erdély – Székelyudvarhely)

2. Geréb Attila (Erdély – Székelyudvarhely)

3. Szőcs Bence (Erdély – Székelyudvarhely)

3. Pávits Patrik (Délvidék)

 

Középiskola

leány

1. Gulyás Szabina (Délvidék)

2. Gyólai Brigitta (Délvidék)

3. Fehér Fruzsina (Felvidék)

3. Szigeti Fanni (Felvidék)

 

fiú

1. Miskolci Kristóf (Délvidék)

2. Szabó Hunor (Erdély – Székelyudvarhely)

3. Molnár Viktor (Felvidék)

3. Cighir Alex (Erdély- Székelyudvarhely)

 

Birkózás

 

31 kg

1. Berkec Dejan (Délvidék)

2. Yasinckyi Yuri (Kárpátalja)

3. Bálint Patrik (Baranya)

 

33 kg

1. Lakatos Dávid (Délvidék)

2. Dinko Branislav (Felvidék)

 

37 kg

1. Nagy Nikolász (Felvidék)

2. Olasz Bálint (Kárpátalja)

3. Zónai Zsolt (Délvidék)

 

40 kg

1. Bognár Ármin (Baranya)

2. Csulej Denisz (Kárpátalja)

 

47 kg

1. Losonc Szabolcs (Délvidék)

2. Fekete Endre (Délvidék)

3. Jordán Szilárd (Kárpátalja)

 

53 kg

1. Ágosonton Dávid (Délvidék)

2. Peteniko Viktor (Kárpátalja)

3. Szabó József (Délvidék)

 

59 kg

1. Deák Zoltán (Kárpátalja)

2. Navics Dávid (Délvidék)

3. Fehérvári Bence (Baranya)

 

63 kg

1. Horváth Ádám (Kárpátalja)

2. Vrábel Áron (Délvidék)

3. Behán Martin (Baranya)

 

 

 

66 kg

1. Popavic Szergej (Kárpátalja)

2. Sarnyai Ákos (Délvidék)

3. Varga Bálint (Baranya)

 

73 kg

1. Daróczi Áblán (Kárpátalja)

2. Kis Jovák Tamás (Délvidék)

 

85 kg

1. Nagy Kevin (Felvidék)

2. Markói Ádám (Kárpátalja)

 

Sakk

Általános iskola

leány

1. Nagy Mélykuti Katalin (Délvidék)

2. Leipold Boglárka (Baranya – Komló)

3. Horvát Evelin (Délvidék)

fiú

1. Viczencz Péter (Felvidék)

2. Jakab Béla (Felvidék)

3. Gyuricsek Szilárd (Felvidék)

 

Középiskola

leány

1. Soklovacki Mila (Délvidék)

2. Meliska Gabriella (Felvidék)

3. Fűri Friderika (Felvidék)

 

fiú

1. Kecskeméti Árpád (Délvidék)

2. Korponai Ákos (Délvidék)

3. Nagy Alex (Délvidék)

 

Szellemi vetélkedő

1. Délvidék

2. Erdély

3. Felvidék

 

Kézilabda

1. Székelyudvarhely

2. Dunaszerdahely

3. Nyárásd – Csallóközaranyos

4. Gyergyószárhegy

5. HSK Gúta

6. Medve-tó – Szováta

7. Horgos

 

Gólkirálynő: Pint Lilla (42 gól, Nyárásd-Csallóközaranyos)

Legjobb kapus: Garai Emese (Nyárásd-Csallóközaranyos)

Legjobb játékos: Major Nóra (Székelyudvarhely)

 

Kapcsolódó galéria
2016. október 30. 12. Összmagyar Nemzeti Diákbajnokság
MEGOSZTÁS
Legfrissebb
Triatlon 2020. augusztus 12.

eXtremeMan hétvége PSN sikerekkel

Kerékpár 2020. augusztus 12.

Bajnoki bronzot hoztak a pécsi hegyikerékpárosok

Labdarúgás 2020. augusztus 11.

Péntekig lehet még nevezni a kispályás bajnokságra

Atlétika 2020. augusztus 10.

A fővárosban jártak atlétáink