Hírek

Az év sportolója 2018: négy PSN-es jelölt

2019. január 9.

Miután Szöllősi György, a Magyar Sportújságírók Szövetségének elnöke, a Nemzeti Sport főszerkesztője az M4 Sport élő adásában ismertette a 10-es listákat, megkezdődött a sportújságírók hagyományos szavazása 2018 legjobb sportolóira.

Az év sportolója 2018: négy PSN-es jelölt
Az idén is 11 kategóriában dől el a verseny. A sportújságíró-szövetség elnöksége és a Magyar Paralimpiai Bizottság minden kategóriában tízes jelöltlistát állított össze ábécérendben.
A 2018-as eredmények alapján a PSN Zrt. négy sportolója, illetve edzője is bekerült abba a szűkebb elitbe, amelyből a hivatásos sportújságírók az esztendő legjobbjait megválasztják majd, így az alábbi PSN-es jelöltekért szoríthatunk:

Burján Csaba és Knoch Viktor (rövid pályás gyorskorcsolya)
Iván Bence (paraúszó)
Jancsik Árpád (Konkoly Zsófia és Iván Bence edzője)

A kategóriánkénti 10-es listák:

FÉRFIAK 

BÁCSI PÉTER
 (birkózó)
BERECZ ZSOMBOR (vitorlázó)
FUCSOVICS MÁRTON (teniszező)
HALÁSZ BENCE (atléta, kalapácsvető) 
LIU SHAOANG (rövid pályás gyorskorcsolyázó) 
LIU SHAOLIN SÁNDOR (rövid pályás gyorskorcsolyázó) 
LŐRINCZ TAMÁS (birkózó)
MILÁK KRISTÓF (úszó) 
RASOVSZKY KRISTÓF (nyílt vízi úszó)
VERES ROLAND (kick-boxos) 

NŐK

BABOS TÍMEA
 (teniszező)
BODONYI DÓRA (kajakos) 
DÉVAI BOGLÁRKA (tornász) 
ÉRDI MÁRIA (vitorlázó)
HÁFRA NOÉMI (kézilabdázó)
HOSSZÚ KATINKA (úszó)
KÉSELY AJNA (úszó)
KOVACSICS ANIKÓ (kézilabda)
KOZÁK DANUTA (kajakos)
MÁRTON ANITA (atléta, súlylökő) 

EDZŐK

BÁNHIDI ÁKOS ÉS CSANG CSING LINA 
(férfi és női rövid pályás gyorskorcsolyaváltó)
EPERJESI LÁSZLÓ (Márton Anita)
GOLOVIN VLAGYIMIR (junior női kézilabda-válogatott)
MÄRCZ TAMÁS (férfi vízilabda-válogatott, szövetségi kapitány)
AMBROS MARTÍN (Győri Audi ETO KC) 
MARKO NIKOLICS (MOL Vidi FC)
SÁVOLT ATTILA (Fucsovics Márton)
SIKE ANDRÁS (kötöttfogású birkózószakág, szövetségi kapitány)
SOMOGYI BÉLA (Kozák Danuta)
SZOKOLAI LÁSZLÓ (Rasovszky Kristóf)

CSAPAT (hagyományos csapatsportokban)

BÉKÉSCSABAI RÖPLABDA SE
 
DUNAÚJVÁROSI EGYETEM MAARSK GRAPHICS (női vízilabda) 
FTC-TELEKOM WATERPOLO (férfi vízilabda) 
FÉRFI VÍZILABDA-VÁLOGATOTT 
GYŐRI AUDI ETO KC (női kézilabda)
JUNIOR NŐI KÉZILABDA-VÁLOGATOTT
MOL-PICK SZEGED 
(férfi kézilabda) 
MOL VIDI FC 
(labdarúgás)
NŐI KOSÁRLABDA-VÁLOGATOTT
SOPRON BASKET 
(női kosárlabda)

CSAPAT (egyéni sportágak csapatversenye)

FÉRFI KAJAK KETTES, 200 M (
Balaska Márk, Birkás Balázs)
FÉRFI KARDVÁLOGATOTT (Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás) 
FÉRFI RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA-VÁLTÓ (Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor, Knoch Viktor, Burján Csaba, tartalék: Oláh Bence) 
KÖTÖTTFOGÁSÚ BIRKÓZÓVÁLOGATOTT 
NŐI KAJAK KETTES, 500 M (Kozák Danuta, Kárász Anna)
NŐI KAJAK KETTES, 1000 M 
(Csipes Tamara, Medveczky Erika) 
NŐI KAJAK NÉGYES (Kozák Danuta, Kárász Anna, Bodonyi Dóra, Medveczky Erika) 
NŐI ÖTTUSACSAPAT (Kovács Sarolta, Alekszejev Tamara, Földházi Zsófia)
NŐI RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYAVÁLTÓ (Jászapáti Petra, Bácskai Sára Luca, Kónya Zsófia, Keszler Andrea, Heidum Bernadett) 
TENISZ DAVIS-KUPA-CSAPAT (Piros Zsombor, Valkusz Máté, Borsos Gábor, Nagy Péter)

LABDARÚGÁS (férfiak)

GULÁCSI PÉTER (
RB Leipzig)
JUHÁSZ ROLAND (MOL Vidi FC)
KALMÁR ZSOLT (Dunaszerdahelyi AC)
DAVIDE LANZAFAME (Bp. Honvéd, FTC)
NAGY ÁDÁM (Bologna FC)
LOÏC NEGO (Mol Vidi FC)
ORBÁN WILLI (RB Leipzig) 
SALLAI ROLAND (APOEL Nicosia, Freiburg)
SALLÓI DÁNIEL (Sporting Kansas City)
SZALAI ÁDÁM (Hoffenheim)

LABDARÚGÁS (nők)

CSÁNYI DIÁNA 
(MTK Hungária FC)
CSISZÁR HENRIETTA 
(Bayer 04 Leverkusen)
FENYVESI EVELIN (Ferencváros)
JAKABFI ZSANETT (VfL Wolfsburg): 
RÁCZ ZSÓFIA (Philips SV, Haladás Viktória FC) 
SÜLE DÓRA (ETO FC Győr): 
SZABÓ VIKTÓRIA (Ferencváros) 
SZŐCS RÉKA (MTK Hungária FC)
TURÁNYI LILLA (MTK Hungária FC)
VÁGÓ FANNY (SKN Sankt Pölten)

AZ ÉV FOGYATÉKOS SPORTOLÓI

FÉRFIAK

FÖLDI BENCE
 (hallássérült kerékpározó)
GELENCSÉR RÓBERT (szervátültetett atléta)
HORVÁTH ZSOLT (speciális bocsázó)
IVÁN BENCE (paraúszó)
MIHÁLOVITS TAMÁS (szervátültetett atléta)
OSVÁTH RICHÁRD (kerekesszékes vívó)
PÁLOS PÉTER (para-asztaliteniszező)
SUBA RÓBERT (parakajakozó)
TÓTH ATTILA (szervátültetett asztaliteniszező)
VELKEY ÁDÁM (szervátültetett atléta)

NŐK

DÁVID KRISZTINA
 (parasportlövő)
DEMETER JUDIT (speciális tollaslabdázó)
EKLER LUCA (paraatléta)
GYÖNGYÖSI ERZSÉBET (speciális bocsázó)
GYURKÓ ALEXANDRA (szervátültetett úszó)
HAJMÁSI ÉVA (kerekesszékes vívó)
HASZNOS SZABINA (szervátültetett bowlingozó)
ILLÉS FANNI (paraúszó)
JUNG ANDRÁSNÉ (szervátültetett tollaslabdázó)
PAP BIANKA (paraúszó)

FOGYATÉKOS SPORTOLÓKKAL FOGLALKOZÓ EDZŐK

BELICZAY SÁNDOR
 (kerekesszékes vívás, Hajmási, Osváth)
HAVASI GÁBOR (bocsa)
JANCSIK ÁRPÁD (úszás, Iván, Konkoly)
KIRÁLY ÁKOS (tollaslabda, Jungné, Luib)
MIKLÓS NÁNDOR (curling)
MILOS IMRE (asztalitenisz)
PÉCSI ANNAMÁRIA (úszás, Gyurkó)
PETHŐ FERENC (atlétika, Mihálovits)
SIPOS BÉLA, CSERNI JÁNOS (tollaslabda, Demeter)
SZABÓ ÁLMOS (úszás, Pap, Illés)

CSAPAT

ASZTALITENISZ VEGYES PÁROS
 (szervátültetett, Tóth Irma, Tóth Attila)
BOCCIAVÁLOGATOTT (para, Szabó Alexandra, Suha Vivien, Hegedűs László)
BOCSA VEGYES PÁROS (Varga Ágnes, Horváth Zsolt)
CURLINGVÁLOGATOTT (hallássérült)
FÉRFI ASZTALITENISZ-PÁROS (szervátültetett, Tóth Attila, Kóka Zoltán)
FÉRFI 4x100 MÉTERES ATLÉTAVÁLTÓ (szervátültetett, Velkey Ádám, Gelencsér Róbert, Szabó Donát, Zilaj Csaba)
NŐI KEREKESSZÉKES VÍVÓVÁLOGATOTT (Madarászné dr. Mező Boglárka, Hajmási Éva, Krajnyák Zsuzsanna, Veres Amarilla)
NŐI TENISZPÁROS (szervátültetett, Almagro Carmen, Jakab Ivett)
NŐI ÜLŐRÖPLABDA-VÁLOGATOTT (para)
TOLLASLABDA VEGYES PÁROS (szervátültetett, Jung Andrásné, Luib István)

Az év góljára az M4 Sport honlapján január 14-től voksolhatnak majd a szurkolók (kivételként itt nem a sportújságírók döntenek). Az MLSZ Életműdíjasát a labdarúgó-szövetség elnöksége, az MSÚSZ-MOB Életműdíjast pedig a két szervezet választja meg.

Az M4 Sport – Az év sportolója 2018 gálát az immár hagyományos, az esemény rangjához méltó helyszínen, élő televíziós közvetítés keretében február 14-én, csütörtökön 20 órától a Nemzeti Színházban rendezi meg a Magyar Sportújságírók Szövetsége.

Az esemény beharangozó sajtótájékoztatója február 4-én, hétfőn 11 órakor lesz szintén a Nemzeti Színházban, amelyen a szervezők a sorrend megjelölése nélkül, ábécérendben ismertetik, hogy az egyes kategóriákban kik kerültek az első három közé.

Forrás: nso.hu
MEGOSZTÁS
Legfrissebb
Triatlon 2020. augusztus 12.

eXtremeMan hétvége PSN sikerekkel

Kerékpár 2020. augusztus 12.

Bajnoki bronzot hoztak a pécsi hegyikerékpárosok

Labdarúgás 2020. augusztus 11.

Péntekig lehet még nevezni a kispályás bajnokságra

Atlétika 2020. augusztus 10.

A fővárosban jártak atlétáink