Nemzetközi sikerek az uszodából

Úszás

2019. június 30.

A PSN Zrt. Sportiskola úszói június utolsó hétvégéjén három helyszínen is szép eredményeket értek el.

Balogh Vivien a magyar válogatott tagjaként a LEN Nyíltvízi Európa Kupa 10 kilométeres barcelonai fordulókán vett részt, ahol abszolút kategóriában az előkelő 11. helyen végzett. Turós Máté tanítványának ez a verseny a junior Eb előtti utolsó felmérő volt.

Miskolcon rendezték a korosztályos országos bajnokságokat, delfin korosztályban Szedlák Noé képviselte a pécsi színeket, aki 3 pontszerző hellyel (50 méter pillangón 6., 100 méter gyorson 4., 200 méter gyorson 4.) és 50 méter gyorson egy bronzéremmel zárta a versenyt.

Az impozáns Duna Aréna adott otthont a Budapest Opennek, amelyen Sztázics Angyalka 400 méter vegyesen második helyezett lett. A versenyt követően a szövetségi kapitány kihirdette a világbajnokságra utazó magyar úszók névsorát, a dél-koreai Kvangdzsuban a PSN Zrt. Sportiskola olimpiai bronzérmes úszója, Kenderesi Tamás is rajtkőre áll majd 200 méter pillangón.