Világkupa-győztes gyorskoriban a férfi váltó

Korcsolya

2019. november 11.

Az olimpiai és Európa-bajnok férfi váltó és 500 méteren Liu Shaolin Sándor is győzött a rövidpályás gyorskorcsolyázók világkupa-sorozatának második, montreali állomásán. A férfi váltóban szerepelt Burján Csaba, a PSN Zrt. kiválósága is.

Nagy izgalmak közepette nyerte meg a váltóval olimpiai bajnok magyar sportoló, Liu Shaolin Sándor az 500 méteres futamot. A negyeddöntőben öccsét szabálytalanság miatt kizárták, Liu Shaolin pedig továbbjuttatással léphetett elődöntőbe. A következő körben a legrosszabb külső pályáról rajtolhatott, ennek ellenére sikerült feljönnie a második helyre, ami bravúrnak számít a sprinttávon. Liu Shaolin a hatfős döntőben a rajtnál megtartotta második pozícióját, így a táv kétszeres világbajnokát, és az idényben eddig veretlen Hvang Tae Hontot előzte meg egy körrel a futam vége előtt, így átvéve a táv vk-pontversenyének vezetését. Testvére Liu Shaoang 18., Burján Csaba pedig 38. lett.

Az 5000 méteres férfi váltók döntőjében a világkupa címvédő és világcsúcstartó magyar négyes Liu Shaolin, Liu Shaoang, Burján Csaba és Krueger Cole összeállításban rajtolt. A csapat sajnos tíz körrel a vége előtt leszakadt a másik három kvartettről, ám a kínaiak botlása miatt felküzdötték magukat a harmadik helyre, ledolgozva a lemaradásukat is, az utolsó váltás pedig annyira jól sikerült a Liu fivérek között, hogy Liu Shaolin élre állt. Az utolsó kanyarban a dél-koreaiak embere próbálta megelőzni a magyar klasszist, még célfotó sem tudott dönteni, így holtversenyben győzött a magyar és a dél-koreai kvartett, ami rendkívül ritka ebben a sportágban, tekintve, hogy ezredeket is mérnek.