A fővárosban jártak atlétáink

Atlétika

2020. augusztus 10.

Az elmúlt hétvégén a PSN Zrt. ifjúsági és junior korú atlétái a 125. Atlétikai Magyar Bajnokságon versenyeztek az MTK Sportközpontjában.

Összhangban a Nemzetközi Atlétikai Szövetség ajánlásával, Magyarország is az augusztus 8-9-i hétvégén rendezte 2020. évi országos bajnokságát, amely immáron a 125. volt a sorban.

– Az elmúlt hétvégén megkezdtük az idei évi szabadtéri atlétikai országos bajnokságok sorát. A jelenlegi helyzetben rendkívüli módon a Felnőtt Magyar Bajnoksággal indítottuk a sort, ahol ifjúsági és junior korú sportolóink álltak rajthoz az MTK pályáján – nyilatkozta Putsayné-Völgyi Erzsébet edző.

A PSN Zrt.-től az alábbi sportolók vettek részt a megmérettetésen:

- Garamvölgyi Petra (ifjúsági): rúdugrás

- Farkas Bence (junior): 100 m és 200 m

- Brunner Hugó (ifjúsági): távolugrás

- Rab Ákos (junior): 400 m

- Varga Eszter (junior): 3000 m akadály

A soron következő augusztusi hétvégéken ezt követően a junior és UP, majd az ifjúsági országos bajnokságokon vesznek részt az atléták.

Az idei évben sportolóink számára a korosztályos országos bajnokságok a kiemelt célversenyek, a felnőtt OB-n történő rajthoz állás pedig egy megtisztelő felkészülő állomás ehhez a felnőttek mezőnyében.

Versenyzőink által elért eredmények a 125. Atlétikai Magyar Bajnokságon:

Brunner Hugó - férfi távolugrás 7. hely, 655 cm-es eredménnyel. Legjobb ifjúsági korú eredmény.

Farkas Bence - férfi 100 m előfutam 10,78 mp, mellyel bekerült a felnőtt férfi mezőny döntőjébe, ahol 10,96 mp-es időeredménnyel a 8. helyen végzett, 3. legjobb junior korú eredmény.

Rab Ákos - férfi 400 m-en 14. helyen végzett 51, 70 mp-es idővel, több mint fél éves kihagyás után először versenyezve, 4. legjobb junior korosztályú idővel.

Varga Eszter - női 3000 m akadályon 5. helyen végzett 11:17.51-es idővel, ami új egyéni csúcs, és a legjobb junior korosztályos idő a versenyen.

A felnőtt Magyar Bajnokság legjobb pécsi eredményét a 2. éves ifjúsági korosztályú Garamvölgyi Petra szállította, aki női rúdugrásban a bajnoki dobogó 3. fokára léphetett fel 380 cm-es, legjobb ifjúsági korú eredményével.