Bravúros eredmények Ecséden

Triatlon

2020. augusztus 18.

Az elmúlt hétvégén az Aquatlon Országos Bajnokságon mérték össze erejüket a legjobb hazai triatlon klubok, ahol közel 20 fős létszámmal képviselték triatlonistáink a PSN Zrt. színeit.

­­ – A versenyt egy hatalmas vihar ugyan félbeszakította rövid időre, de ez sem gátolta meg versenyzőinket, hogy a szakosztály történetének legsikeresebb Aquatlon OB. szereplését produkálják – nyilatkozta Tóth Szilárd edző.

A kicsiknél Tatai Csanád és Makkos Szabolcs a népes mezőny közepén zárták első aquatlon bajnokságukat.

Gyermek korosztályban Mudra Málna és Makkos Enikő álltak helyt, az akkor még rendkívül meleg időben.

Serdülőknél Bódis Gréta és Moldován Csenge is kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtva a középmezőnyben zártak.

A férfiak mezőnyében rendhagyó módon együtt rajtolt az ifjúságitól felfelé minden férfi versenyző, ahol 750 méter úszást követően 5 km futást kellett teljesíteni. A mezőnyben mérettette meg magát Kovács Márton és Karai Botond is. Marci a futás felére utolérte ellenfelét, végül egy jó hajrával elhódította az aquatlon bajnoki címet.

A felnőtt férfi csapatversenyben szintén sikerült megszerezni a bajnoki címet Karai Botondnak és Tarnóczi Tamásnak. Előbbi kategóriájában 7. lett, utóbbi pedig felnőtt 4. korcsoportban 3.

A női versenyben a pécsi csapat volt a legnépesebb, amely soraiban tudta Sárszegi Noémit, aki remek futással nyerte meg kategóriáját, és az abszolút versenyben a 3. helyet szerezte meg. Soós Fanni szintén nagyon jól futott, és a kategória bronzérmét szerezte meg.

A még junior Hangya Adrienn pedig az eddigi legjobb versenyét produkálva második lett az Országos Bajnokságon.

Női csapatunk szintén megnyerte a bajnoki címet és figyelemre méltó, hogy a felnőtt 1. kategóriában az első 6 célba érkezőből 4 PSN Zrt.-s versenyző (Molnár Sára 4., Strobl Anita 6.) volt.

Az ifjúsági lány csapatunk szintén fantasztikusan teljesített, és ezüstérmet szerzett Sohár Anna, Esztergomi Zsófia, Rankasz Bora összeállításban.